2000 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
En İyi Aşk Romanları
06.10.2020

En İyi Aşk Romanları

En İyi Aşk Romanları

Aşk herkesin kalp ritmini değiştiren, bazen mutluluk bazen de acı veren ve hayatımızda nadir karşılaştığımız bir duygudur. Romantik kitap okurları için hazırladığımız en iyi aşk romanları listesi ile aşka bambaşka gözlerle bakacak, başka aşklara yakından tanık olacaksınız. Kalbinizin orta yerine oturan bir fil, yüzünüze düşen bir damla gözyaşı, hafifçe bir tebessüm ile okuyacağınız Dünya ve Türk edebiyatının en iyi aşk romanlarını sizler için derledik.

Böğürtlen Kışı - Sarah Jio

Sarah Jio son yılların en başarılı yazarlarından biridir. Yeşil Deniz Kabuğu, Yağmur Sonrası gibi çok ses getiren kitaplara imza atan yazarın en çok satanlar listesinde daima yerini koruyan Böğürtlen Kışı kitabı internette ve sosyal medyada alıntılar ile sıklıkla paylaşılır duruma gelmiştir. Akıcı dili ve etkileyici konusuyla kitabın son sayfasına kadar heyecanı yitirmeden okuyacağınız aşk romanlarından biri Böğürtlen Kışı. Kitapta etkileyici bir aşk hikâyesinin yanı sıra evladı için birçok şeyi feda edecek bir anne hikâyesine tanık olacaksınız.

Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali

Kürk Mantolu Madonna kitabı Sabahattin Ali’nin 1943 yılında yazdığı en ünlü romanıdır. Yazar askerdeyken yazmaya başladığı bu kitabı gazetede 48 bölüm halinde yayınlamış daha sonra kitap haline getirilmiştir. Unutulmaz bir eser olan Kürk Mantolu Madonna mutsuz sonla biten büyük bir aşkın hikâyesidir. Sabahattin Ali’nin eşsiz betimlemeleriyle bu nahif, samimi aşkın bir tanığı olacaksınız.

Aşk ve Gurur - Jane Austen

Tüm zamanların en duygusal ve en çok okunan aşk kitaplarından biri olan Aşk ve Gurur ilk olarak 1813 yılında basılmıştır. 200 yılık bir geçmişe sahip olan, içindeki eski zaman aşkına misafir olan yüz binlerce insanla birlikte büyüyen bu aşk hikayesi bizleri daha önce görmediğimiz başka bir aşk tanımıyla baş başa bırakıyor.

Aynı Yıldızın Altında - John Green

Amerika’nın en ünlü ve yetenekli yazarlarından olan John Green’in kaleme aldığı Aynı Yıldızın Altında elimizdeki tek şey olan vaktimizin önemini iki gencin bir hastalık pençesinde yaşamaya çalıştıkları aşkları ile vurguluyor.

Selvi Boylum Al Yazmalım - Cengiz Aytmatov

Kırgız yazar Cengiz Aytmatov’un en önemli eserlerinden olan Selvi Boylum Al Yazmalım Birbirini deli gibi seven iki aşığın yollarının ayrılması ve seneler sonra tesadüfen karşılaşmalarının hikayesinin konu edildiği Selvi Boylum Al Yazmalım kitabı mutlaka okunması gereken aşk romanlarından birisidir.

Senden Önce Ben - JoJo Moyes

2014 yılı basımı olan Senden Önce Ben kitabı son zamanların en başarılı aşk romanlarından biridir. Bir aşk romanından daha fazlasını sunan Senden Önce Ben hayata olan bakış açınızı tamamen değiştirecek psikolojik bir aşk romanıdır. Kitabı okurken eserde yer alan kahramanlar ile aynı duyguları yaşıyormuşsunuz hissi sizi derinden etkileyecektir.

Uğultulu Tepeler - Emily Bronte

Emily Bronte’nin Uğultulu Tepeler'i ilk ve tek romanıdır. Kurgusal olarak mükemmel bir aşk romanıdır. İngiliz edebiyatında çok tartışılan bu kitap aşkın en az nefret kadar yakıcı ve yıkıcı olduğunu konu almıştır.

Kitapta konu geçen karakterlerin isimlerini aklınızda tutmakta zorluk yaşasanız da okuyacağınız en iyi kitaplardan biridir.

Kolera Günlerinde Aşk - Gabriel Garcia Marquez

Kolombiyalı yazar Gabriel Garcia Marquez’in aşkın, şehvetin, hüznün ve felsefenin harmanladığı eşsiz romanı Kolera Günlerinde Aşk’ı okurken detaylı karakter betimlemeleri ile yaşananların bir tanığı olacaksınız. 50 yıl süren hüzünlü bir aşk hikâyesini konu alan Kolera Günlerinde Aşk kitabı yazarın anlatım dili itibarı ile sakin ve sindirerek okumanız gereken bir klasik.

Masumiyet Müzesi - Orhan Pamuk

Orhan Pamuk’un kaleme aldığı bir aşk romanı olan Masumiyet Müzesi kitabı okuyucuda uzun süre geçmeyecek bir etki bırakmayı başarıyor. Masumiyet Müzesi kitabı sadece aşk değil arkadaşlık, aile ve mutluluk hakkında tüm düşüncelerinizi derinden etkiyecek bir eser. 2008 yılında yayınlanan kitabın Çukurcuma’da bir müzesi var.

Başucumda Müzik - Kürşat Başar

Kürşat Başar’ın Başucumda Müzik kitabını okurken bir erkeğin bir kadının duygularını nasıl bu kadar başarılı bir şekilde aktarır ki? diye sormamak mümkün olmuyor. Zorlu yıllarda geçen bir yasak aşk hikayesini ilmek ilmek işleyen Başar, çok başarılı bir aşk romanı ortaya çıkarmış.

Blog Son Eklenenler
Eğlenceli Kitaplar Listesi
Eğlenceli Kitaplar Listesi

BLOG

Kitap okumayı sevenler için pek çok cep telefonu uygulaması var. Bu uygulamalardan bazılarını sizler için inceledik.

Devamını Oku
11.11.2020
Kitabın Tarihi ve Gelişimi
Kitabın Tarihi ve Gelişimi

BLOG

Tarih yazı ile başlar. Bilginin gelişimi, birikimi, aktarımı ve yayılması en kolay şekliyle yazı ile sağlanır.

Devamını Oku
31.10.2020
İlk Kitabın Tarihi
İlk Kitabın Tarihi

BLOG

M.Ö. 3200’lü yıllarda Sümerliler tarafından yazının keşfedilmesi ile yazı tarih boyu evreler geçirerek gelişecek ve birden çok bilginin uzun bir halde sunulmasını sağlayacak, bugün  kitap  dediğimiz kavramı karşımıza çıkaracaktır.

Devamını Oku
18.10.2020
Bebeğinize Neden Kitap Okumalısınız?
Bebeğinize Neden Kitap Okumalısınız?

BLOG

Kitaplar anne, baba ve çocuklar arasında etkileşimli ilişkileri sağlamlaştırma açısından önemlidir. Bebeğin dil gelişiminde oldukça faydalı olan kitapları bebeğiniz ile kısa sürede tanıştırmalısınız. Bebeğinize kitap okumak zihinsel bir eylem olduğu kadar kültürel de bir eylemdir. 

Devamını Oku
08.10.2020
En İyi Aşk Romanları
En İyi Aşk Romanları

BLOG

Aşk herkesin kalp ritmini değiştiren, bazen mutluluk bazen de acı veren ve hayatımızda nadir karşılaştığımız bir duygudur. Romantik kitap okurları için hazırladığımız en iyi aşk romanları listesi ile aşka bambaşka gözlerle bakacak, başka aşklara yakından tanık olacaksınız. Kalbinizin orta yerine oturan bir fil, yüzünüze düşen bir damla gözyaşı, hafifçe bir tebessüm ile okuyacağınız Dünya ve Türk edebiyatının en iyi aşk romanlarını sizler için derledik

Devamını Oku
06.10.2020
Eğlenceli Kitaplar Listesi
Eğlenceli Kitaplar Listesi

BLOG

Yazarlar için en önemli yazma sebebi kalıcı bir eser bırakmaktır. Farklı yaklaşımlar ve farklı anlatımlar kullanılarak yazılar eserler arasında tabi ki Dünya klasikleri var. Bunun dışında redit sitesinin en eğlenceli ve akılda kalan kitaplar listesine giren 20 eser şöyle: Bin Dokuz Yüz Seksen Dört (1984) - George Orwell George Orwell'in yazdığı milenyum yıllarının dünyasında yaşadıklarımızı en iyi anlatan romandır da diyebiliriz. İnsanların nasıl da her şeyden korkan bir hale getirildiklerini çok iyi anlatır. Okurken her satırı içinize işleyeceğinden etkisinden kurtulmanız da kolay olmaz  

Devamını Oku
05.09.2020
Kitaplığımı Nasıl Yerleştirebilirim?
Kitaplığımı Nasıl Yerleştirebilirim?

BLOG

Aslında pek çok alternatif olmasına rağmen okuduğumuz kitapları kitaplığımıza rasgele yerleştiririz genellikle. Tam da şu an kitaplığınıza baktığınızı hisseder gibiyiz. Eğer sıralama yapamayacak kadar az kitabınız varsa, yazının devamını okumanıza gerek yok, öncelikte gidip biraz daha kitap almanızı tavsiye ederiz. İşte kitapları düzenleme sanatı:

Devamını Oku
03.09.2020
Kitap Okuma Alternatifleri: e-kitap
Kitap Okuma Alternatifleri: e-kitap

BLOG

Eskiden basılı olarak okuduğumuz kitap, gazete ve dergiler yerlerini e-kitaplara bıraktı. Artık çoğu kişi basılı yayınların yerine elektronik kitapları okumayı ya da dinlemeyi tercih ediyor. Çevre dostu olan bu elektronik kitaplara geçişle daha az ağaç kesiliyor. Kitap okuma alışkanlığı konusunda Türkiye uzun yıllardır dünya ortalamasının gerisinde kalıyor. Dikkat çekici düzeyde düşük olan okuma alışkanlığının sebepleri ile ilgili pek çok farklı görüş var. Nedeni her ne olursa olsun kitap okumaya ayrılmayan zamanın bir kısmının teknolojik cihazlarda geçirildiği ise bir gerçek. Elektronik kitapların dünya çapında yaygınlaşması, ülkemizdeki kitlenin de son zamanlarda ilgisini çekmeye devam ediyor. En temel hali ile geleneksel kitapları mobil cihazlara sığdırılması anlamına geliyor. Bu da hareket halindeyken kitapları taşımayı, kitap içerisinde aradığımızı bulmayı son derece kolaylaştırıyor. Üstelik mekan ve zamandan bağımsız olarak kitap okuma imkanı sunan e-kitapların satın alınması da yine elektronik ortamda gerçekleştiğinden okuyuculara büyük kolaylık sağlıyor.

Devamını Oku
01.09.2020
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.