x

En İyi Aşk Romanları

06 Ekim 2020
En İyi Aşk Romanları

En İyi Aşk Romanları

Aşk herkesin kalp ritmini değiştiren, bazen mutluluk bazen de acı veren ve hayatımızda nadir karşılaştığımız bir duygudur. Romantik kitap okurları için hazırladığımız en iyi aşk romanları listesi ile aşka bambaşka gözlerle bakacak, başka aşklara yakından tanık olacaksınız. Kalbinizin orta yerine oturan bir fil, yüzünüze düşen bir damla gözyaşı, hafifçe bir tebessüm ile okuyacağınız Dünya ve Türk edebiyatının en iyi aşk romanlarını sizler için derledik.

Böğürtlen Kışı - Sarah Jio

Sarah Jio son yılların en başarılı yazarlarından biridir. Yeşil Deniz Kabuğu, Yağmur Sonrası gibi çok ses getiren kitaplara imza atan yazarın en çok satanlar listesinde daima yerini koruyan Böğürtlen Kışı kitabı internette ve sosyal medyada alıntılar ile sıklıkla paylaşılır duruma gelmiştir. Akıcı dili ve etkileyici konusuyla kitabın son sayfasına kadar heyecanı yitirmeden okuyacağınız aşk romanlarından biri Böğürtlen Kışı. Kitapta etkileyici bir aşk hikâyesinin yanı sıra evladı için birçok şeyi feda edecek bir anne hikâyesine tanık olacaksınız.

Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali

Kürk Mantolu Madonna kitabı Sabahattin Ali’nin 1943 yılında yazdığı en ünlü romanıdır. Yazar askerdeyken yazmaya başladığı bu kitabı gazetede 48 bölüm halinde yayınlamış daha sonra kitap haline getirilmiştir. Unutulmaz bir eser olan Kürk Mantolu Madonna mutsuz sonla biten büyük bir aşkın hikâyesidir. Sabahattin Ali’nin eşsiz betimlemeleriyle bu nahif, samimi aşkın bir tanığı olacaksınız.

Aşk ve Gurur - Jane Austen

Tüm zamanların en duygusal ve en çok okunan aşk kitaplarından biri olan Aşk ve Gurur ilk olarak 1813 yılında basılmıştır. 200 yılık bir geçmişe sahip olan, içindeki eski zaman aşkına misafir olan yüz binlerce insanla birlikte büyüyen bu aşk hikayesi bizleri daha önce görmediğimiz başka bir aşk tanımıyla baş başa bırakıyor.

Aynı Yıldızın Altında - John Green

Amerika’nın en ünlü ve yetenekli yazarlarından olan John Green’in kaleme aldığı Aynı Yıldızın Altında elimizdeki tek şey olan vaktimizin önemini iki gencin bir hastalık pençesinde yaşamaya çalıştıkları aşkları ile vurguluyor.

Selvi Boylum Al Yazmalım - Cengiz Aytmatov

Kırgız yazar Cengiz Aytmatov’un en önemli eserlerinden olan Selvi Boylum Al Yazmalım Birbirini deli gibi seven iki aşığın yollarının ayrılması ve seneler sonra tesadüfen karşılaşmalarının hikayesinin konu edildiği Selvi Boylum Al Yazmalım kitabı mutlaka okunması gereken aşk romanlarından birisidir.

Senden Önce Ben - JoJo Moyes

2014 yılı basımı olan Senden Önce Ben kitabı son zamanların en başarılı aşk romanlarından biridir. Bir aşk romanından daha fazlasını sunan Senden Önce Ben hayata olan bakış açınızı tamamen değiştirecek psikolojik bir aşk romanıdır. Kitabı okurken eserde yer alan kahramanlar ile aynı duyguları yaşıyormuşsunuz hissi sizi derinden etkileyecektir.

Uğultulu Tepeler - Emily Bronte

Emily Bronte’nin Uğultulu Tepeler'i ilk ve tek romanıdır. Kurgusal olarak mükemmel bir aşk romanıdır. İngiliz edebiyatında çok tartışılan bu kitap aşkın en az nefret kadar yakıcı ve yıkıcı olduğunu konu almıştır.

Kitapta konu geçen karakterlerin isimlerini aklınızda tutmakta zorluk yaşasanız da okuyacağınız en iyi kitaplardan biridir.

Kolera Günlerinde Aşk - Gabriel Garcia Marquez

Kolombiyalı yazar Gabriel Garcia Marquez’in aşkın, şehvetin, hüznün ve felsefenin harmanladığı eşsiz romanı Kolera Günlerinde Aşk’ı okurken detaylı karakter betimlemeleri ile yaşananların bir tanığı olacaksınız. 50 yıl süren hüzünlü bir aşk hikâyesini konu alan Kolera Günlerinde Aşk kitabı yazarın anlatım dili itibarı ile sakin ve sindirerek okumanız gereken bir klasik.

Masumiyet Müzesi - Orhan Pamuk

Orhan Pamuk’un kaleme aldığı bir aşk romanı olan Masumiyet Müzesi kitabı okuyucuda uzun süre geçmeyecek bir etki bırakmayı başarıyor. Masumiyet Müzesi kitabı sadece aşk değil arkadaşlık, aile ve mutluluk hakkında tüm düşüncelerinizi derinden etkiyecek bir eser. 2008 yılında yayınlanan kitabın Çukurcuma’da bir müzesi var.

Başucumda Müzik - Kürşat Başar

Kürşat Başar’ın Başucumda Müzik kitabını okurken bir erkeğin bir kadının duygularını nasıl bu kadar başarılı bir şekilde aktarır ki? diye sormamak mümkün olmuyor. Zorlu yıllarda geçen bir yasak aşk hikayesini ilmek ilmek işleyen Başar, çok başarılı bir aşk romanı ortaya çıkarmış.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.