x
Sıralama seçin
Toplam 167 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5

Çizgi Roman Kitapları

Çizgi romanlar uzun süredir piyasada yer alan, sadece çocukların değil büyüklerinde çok dikkatini çeken kitap seçenekleri arasındadır. Hatta çizgi romanları o kadar seven insanlar vardır ki, çizgi roman koleksiyonu yapmaya, çizgi romanları set şeklinde almaya ve onları yıllarca saklamaya bayılırlar.

Çizgi romanlar geçmişte de kendilerine önemli yer bulmaktaydı ancak günümüzde popüler kültüründe etkisiyle hayatın her alanında yerlerini aldılar. Eskiden ünlü olan ‘Superman’, ‘Batman’ ve ‘Örümcek Adam’ gibi çizgi roman kahramanları önemlerini kaybetmese de, onlara olan yoğun ilgi nedeniyle yüzlerce süper kahraman karakteri ortaya çıktı. Sinemada da kendisine önemli bir yer bulan ve son dönemlerde dizi hatta oyunlarda bile sıklıkla karşılaşılan bu karakterlerin dünya çapında çok fazla seveni bulunmaktadır. Her ne kadar her ülke kendi süper kahramanını çıkararak kendi kültürünü yansıtsa da, çoğu kahraman global bir yapıda ve tüm dünyada sevenleriyle buluşmakta. Günümüzde çocukların yanında büyüklerinde çok sevdiği çizgi roman kahramanları, hayal gücünün sınırlarını fazla zorlamaktadır.

Hayal dünyasının sınırlarını zorlayan ve büyük küçük herkesin dikkatini çeken süper kahramanlar, stresli ve yoğun geçen günlük hayattan  kopmak ve kendinizi iyi hissetmek adına güzel bir seçenek. Renkli ve canlı çizimlerle, insanların hayal dünyasında önemli bir yere sahip olan çizgi romanların en güzel ve geniş seçenekli olanlarını Kitap Vadisi’nde bulabilirsiniz.

Çocuklar İçin Çizgi Roman Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çocuklar için çizgi roman tercih ederken dikkatli olmalısınız. Genel olarak iyi ile kötünün arasındaki savaşı konu alan bu kitaplarda, çocukları olumsuz etkileyebilecek ibareler bulunabilir. Kendilerini süper kahraman sanarak, onlar gibi davranmak isteyen çocuklarla sıklıkla karşılarız. Bu kadar etkili şekilde çocuğu etkileyen çocuk çizgi romanları iyi tahlil edilmeli ve çocuğa okuması için önce siz inceledikten sonra verilmelidir.

Çizgi romanlar sadece süper kahramanları ve iyi ile kötünün savaşını anlatan kitaplar değildir. Türk ve Dünya edebiyatının önemli isimleri de, eğitici çizgi roman konusunda önemli eserler vermişlerdir. Bu çizgi romanlarda Türk edebiyatında yer alan eserler çizgi romanlara dönüştürülmüş veya tarihin dönüm noktaları çizgi romanlarla eğlenceli bir dille çocuklara aktarılmak istenmiştir. Hem eğlenceli hem de eğitici çizgi romanları Kitap Vadisi’nde bulabilirsiniz.

Uzun zamandır yayımlanan ve büyük ilgiyle takip edilen çizgi romanlara eskiden ulaşmak çok zordu. Ancak teknolojinin gelişmesi ve tek dünya düşüncesinin iyiden iyiye yaygınlaşması ile birlikte, dünyanın herhangi bir yerinde çıkan bir kitaba ulaşmak artık daha kolay. Çocukları fazla etkileyen bu kitap türünde tercih ettiğiniz kitaplara dikkat ederek, çocuğunuza en uygun çizgi romanı bulup, çocuğunuzun eğitimine eğlenceli bir şekilde destek olabilirsiniz.

Yaşlara Göre Çizgi Roman Seçmenin Önemi

Çizgi romanlar çocukları etkileyen kitap türlerinden biridir. Hayal dünyasının sınırlarını zorlayan bu kitapları çocuğunuzun yaşına uygun bir şekilde seçmeniz son derece önemlidir. Hayal gücü ve hayal dünyası zengin olan çocuklar, yaşına uygun seçilen kitaplarla eğlenceli vakit geçirecektir. Sadece çocuğunuz mu? Elbette hayır! Çocuğunuzla beraber sizi de çok mutlu edecek çizgi romanları satın almak için kitapvadisi.com.tr’yi inceleyebilirsiniz.  

Çocuğunuz eğer sekiz yaşındaysa, 8 yaş çizgi roman seçeneklerine yönelmelisiniz. Ayrıca çizgi roman seçenekleri 10 yaş çizgi roman, 11 yaş çizgi roman ve 12 yaş çizgi roman gibi kategorilere ayrılarak, çocuklarla buluşmayı beklemektedir. Çocuklarınızın kitap okuma alışkanlığını sürdürmesini istiyorsanız, onun yaşına uygun kitapları seçmelisiniz. Yaşına uygun olmayan daha küçük yaşlarda çocukların okuyacağı kitaplarda sıkılacaklardır. Ya da tam tersi daha büyüklere uygun olan kitapları anlamakta zorluk çekeceklerdir. Bu iki durumda da çocuğun okuma alışkanlığı olumsuz etkilenir.

Devamı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.