x
Sıralama seçin
Toplam 217 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6

Polisiye Kitaplar

Polisiye romanlar, cinayet, suç, gerilim gibi konuları işleyen, okuyucusunda merak uyandıran ve genellikle ilk cümleden başlayarak son cümleye kadar bu merakı canlı tutan kitap türlerine denilmektedir. Heyecan dolu maceralardan hoşlananlar için mükemmel bir tür olan bu roman seçeneğinin en güzel örneklerini Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz.

İlk Polisiye Roman Hangisidir?

İlk polisiye roman denildiği zaman dünya edebiyatı ve Türk edebiyatı olarak iki aşamada incelemek gerekir.  Dünyada ilk polisiye romanThe Nothing Hill Mysters’ yani ‘Tepenin Esrarı’ isimli kitaptır. Romanın konusu ise asit içerek ölen bir kadının ölümünün gizeminin araştırılmasıdır.

Türk edebiyatı polisiye romanlarına bakıldığı zaman yayınlanan ilk polisiye romanın ‘Esrar-ı Cinayet’ olduğu görülmektedir. Türk edebiyatının genellikle ilklerini yazan Ahmet Mithat Efendi tarafından yazılmıştır. İşlenen birçok cinayetin gizemini çözmeye ve katili bulmaya çalışan dedektifin yaşadıkları kitabın konusunu oluşturmaktadır. Esrar-ı Cinayet 1883 yılında yayımlanmıştır.

En Çok Okunan Polisiye Romanlar Nelerdir?

Polisiye romanlar konularını cinayet, suç, gizem, şüphe, seri katiller gibi olguların etrafında şekillendiren, heyecan ve merak uyandıran kitap türleridir. Polisiye kitaplar herkesin çok seveceği bir tarz olmasa da, bu tarzı beğenenler için bağımlılık derecesinde bir tutkudur. Polisiye gerilim kitapları konusunda, okuyucuları gerçek dünyadan kopararak harika bir macera peşinde koşturan birbirinden güzel seçenekleri sizler için derledik. Okuyucuları kendisine bağlayan kitapları şu şekilde sıralayabiliriz;

OlasılıksızAdam Fawer, bilim kurgu tarzında yazılan ‘Olasılıksız’ çok fazla ödül alan, harika bir kurguya sahip olan bir polisiye roman olarak karşımızda. İnce ayrıntılara yer verilen romanda okuyucu olayları kendi yaşıyormuş hissine kapılmaktadır.

Dan BrownDa Vinci Şifresi, 2003 yılında basılan roman 528 sayfadır. Edebi değeri yüksek olan bu roman yayımlandığı günden itibaren büyük beğeni toplamıştır. Yayımlandığı ilk haftadan itibaren satış rekorları kıran Da Vinci Şifresi Wall Street Journal ve New Yok Times gibi ünlü gazetelerde uzun süre en çok satanlar listesinde yerini korumuştur. Kitabı okuyan kitap severler macera, gizem ve merakın doruklarına çıkacak, sanat tarihi açısından birçok bilgiye ulaşacaklardır. Verilen bu bilgiler her ne kadar tartışmaya açık olsa da kitabın uyandırdığı merakı arttırmaktadır.

Kitabın konusuna bakılacak olursa, işlenen bir cinayeti çözerken ortaya atılan tezlerin yaşattığı tartışmalar ele alınmaktadır. Kitapta Leonardo Da Vinci ve Hz. İsa hakkında bilgiler verilmektedir. Kitap dünya genelinde beğenilmesinin yanında büyük eleştiri almıştır.

Ahmet ÜmitBab-ı Esrar, yerli polisiye romanlar arasında en güzel kitaplara imza atan Ahmet Ümit, Türkiye’nin en iyi polisiye kitap yazarları arasındadır. Din ve aşk konularının da yer aldığı kitapta yüzyıllardır açıklanamayan bir cinayet ele alınmaktadır. Ayrıca Mevlana ve Şems’le ilgili öğretici bilgilerde kitapta yer almaktadır.

 

Siyah Kan – Jean-Christophe Grangé, bu kitapta, çoğu polisiye romanın aksine katil kitabın en başından bellidir. Katilin psikolojisini de ele alan kitap, cinayetin neden ve nasıl işlendiği konusunda bilgiler vermektedir. Katilin cinayeti işlerken büründüğü ruh hali mide bulantısına sebep olacak nitelikte. Cinayet romanları arasında en sıkılmadan okuyacağınız kitaplar arasında yer alan ‘Siyah Kan’ romanını Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz.

 

Ejderha Dövmeli Kız – Stieg Larsson, Avrupa’da en çok okunan kitaplar listesinde kendine yer bulan bu kitap tam 41 ülkede satış rekorları kırmıştır. Kitabı okuyanlar kitapla ilgili ‘tam bir dinamit’, ‘büyük bir açlıkla okunacaktır’, ‘saatli bomba’ ve ‘hipnotize edici’ gibi cümleler kullanmışlardır.

 

Melekler ve Şeytanlar – Dan Brown, heyecan ve macera dolu bu kitapta yer alan konular ve kavramlar merak uyandırarak sizi büyük bir heyecanın içine çekmektedir.

 

Aklından Bir Sayı Tut John Verdon, kusursuz bir polisiye roman olan bu kitap ilk cümlesinden son cümlesine kadar sizi heyecanlı bir maceraya davet ediyor. Kitaplığınızda mutlaka olması gereken bu romanı Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz.

 

Doğu Ekspresinde CinayetAgatha Christie, 100’den fazla polisiye kitaba imza atan yazar, polisiye roman kitapları denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden biridir. Yazarın tüm kitaplarını Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz.

 

Çırak – Tess Gerritsen, heyecanın zirve yaptığı romanın yazım dili yalın ve anlaşılırdır. Kitap çok gerçekçi bir dille anlatıldığından kitabı okuyanlar katili odalarında hissedecek kadar gerçekçi duygulara kapılmaktadır.

 

Sir Arthur Conan Doyle – Akıl Oyunlarının Gölgesinde, polisiye roman konusunda en okunan kitaplar nelerdir sorusuna verilecek en doğru cevap ‘Sherlock Holmes’ olabilir. Sherlock Holmes en ufak ayrıntılardan yola çıkarak olayları çözen, dahi bir dedektiftir. 12 hikayeden oluşan ‘Akıl Oyunlarının Gölgesinde’ kitabı en çok okunan Sherlock Holmes kitapları arasındadır. Yazarın en güzel kitaplarını Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz.

 

Sultanı Öldürmek – Ahmet Ümit, Ahmet Ümit polisiye kitap konusunda çok güzel eserler veren Türk yazar olarak karşımıza çıkmaktadır. Kitabın konu içeriğine bakacak olursak, Fatih Sultan Mehmet’in hayatı, bir aşk için adanan bir ömür ve İstanbul’un fethi anlatılmaktadır.

 

Kitap Vadisi’nden satın alabileceğiniz bir diğer önemli sürükleyici polisiye romanlar seçeneklerinden olan Celil Oker – Kramponlu Ceset kitabına bayılacaksınız. Bunun yanında John Verdon – Aklından Bir Sayı Tut, Agatha Christie – Roger Ackroyd Cinayeti ve Agatha Christie Ölüm Sessiz Geldi seçenekleri psikolojik polisiye kitaplar sevenlerin çok beğeneceği diğer romanlardır.

Yeni Çıkan Polisiye Kitaplar Nelerdir?

Son çıkan polisiye kitaplar ile polisiye roman sevenlerin beğenisine sunulan birbirinden güzel romanları sizler için derledik. Dedektif romanları içerisinde en çok beğenilen seçenekleri sıralamak gerekirse;

Agatha Christie Romanları Nelerdir?

Agatha Christie romanları arasında en beğenilenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 

Ahmet Ümit Polisiye Kitapları Nelerdir?

Polisiye kitap serileri ve polisiye aşk romanları içerisinde en çok okunan yazarlardan biri olan Ahmet Ümit’in en beğenilen kitaplarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Peyami Safa Polisiye Kitapları Nelerdir?

Peyami Safa polisiye romanları yazarken oluşturduğu Cingöz Recai karakteri üzerinden birçok macera kitabı yayımlamıştır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

Türk Polisiye Kitap Yazarları Kimlerdir?

Polisiye kitaplar Türk yazarlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Ahmet Mithat Efendi
 • Peyami Safa
 • Halide Edip Adıvar
 • Alper Canıgüz
 • Pınar Kür
 • Ahmet Ümit
 • Gencoy Sümer
 • Esmahan Aykol
 • Emrah Serbes

Yabancı Polisiye Kitap Yazarları Kimlerdir?

Polisiye kitaplar yabancı yazarlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Edgar Alan Poe
 • Agatha Cristie
 • Dorothy L. Sayers
 • Reginald Hill
 • Dashiell Hammett
 • Arthur Conan Doyle
 • Raymond Chandler
 • Elmore Leonard
 • Georges Simenon
 • D. James
 • Ruth Rendell
 • Lee Child
 • John Dickson Carr
 • Dab Brown

Polisiye Kitap Türleri Nelerdir?

Polisiye macera kitapları denildiği zaman bu kitapların hangi türde yazıldıkları merak edilen konular arasındadır. Gerilim polisiye kitapları türlerini şu şekilde sıralayabiliriz; 

 • Epik gerilim
 • Psikolojik gerilim
 • Doğaüstü gerilim
 • Fantastik gerilim ve casusluk

 

Psikolojik Polisiye Kitaplar Nelerdir?

Psikolojik polisiye kitabı denilince akla gelen ilk örnekleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Polisiye konusunda aradığınız tüm kitapları Kitap Vadisinden uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Devamı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.