x
Sıralama seçin
Toplam 194 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5

Türkiye ve Cumhuriyet Tarihi Kitapları

Osmanlı devletinin yıkılmasının ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti tarihini öğrenmek için elimizde çok fazla kaynak bulunmaktadır. En güzel tarih kitapları seçeneklerini sizler için derledik. Gelin birlikte Türkiye ve Cumhuriyet tarihi kitaplarını inceleyelim.

Türkiye Yakın Siyasi Tarihini Anlatan Kitaplar Nelerdir?

Türkiye Büyük Millet Meclisi 29 Ekim 1923’te açılarak Cumhuriyet ilan edilmiştir ve Türkiye halkı özgürlüğüne kavuşmuştur. Bağımsızlığın ilan edilmesi için gidilen yollar, verilen canlar, yaşanan zorluklar öylesine büyüktür ki, birkaç cümle ile bu süreci anlatmanın imkanı yoktur. Bu nedenledir ki, neredeyse yaşanan her olayla ilgili bir kitap yazılmış hala da yazılmaya devam edilmektedir. Türkiye yakın siyasi tarihi kitapları ve cumhuriyet tarihi kitapları bu nedenle iç içedir. Türk siyaset tarihi kitapları seçeneklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

Cumhuriyet Dönemi Tarih Kitapları Nelerdir?

Cumhuriyet dönemi tarih kitapları seçenekleri ile bu konuda merak ettiğiniz ne varsa hepsini öğrenebilirsiniz. Türkiye tarihini anlatan kitaplar denildiği zaman akla gelen seçenekleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Bunların dışında Türkiye tarihi kitapları ile ilgili kitaplar denildiğinde akla gelen seçeneklerden bazıları şunlardır;

Türkiye Darbeler Tarihi kitap, 15 Temmuz darbesinin ardından ordu ve politika konusunda halkı daha fazla bilgilendirmek amacıyla yazılmış, Türkiye’nin darbelerle olan imtihanları en ayrıntılı şekilde anlatılmaktadır. Yakın Türkiye tarihi kitapları ile bilgi eksiklerinizi kapatıp, yaşanılan olaylara kendi bakış açınızı geliştirerek bakabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti tarihi kitabı Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu iyi anlatmak amacıyla Osmanlı Devleti’nin son dönemi ele almaktadır.

Türkiye siyasi tarihi kitap seçeneğinin ilk kısmında Osmanlı devleti yorumlanırken, ikinci bölümünde Milli mücadele sürci anlatılmaktadır.

Türkiye tarihi kitap seçeneklerinin en çok satan ve en çok ses getiren kitap seçeneklerini Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz.

Devamı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.