x
Sıralama seçin
Toplam 152 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Dünya Tarihi Kitapları

Dünya tarihi kitapları zengin içeriğe sahip olan farklı coğrafyalara ve farklı medeniyetlere dair bilgiler veren kapsamlı kitaplardır. Basım kalitesi yüksek olan bu kitaplarda genellikle haritalar ve fotoğraflar yer aldığı için, okurların görsel hafızasına da hitap etmektedir. Okuduğunuzu daha iyi anlamanız ve unutmamanız açısından en güzel tarih kitapları arasında yer alan dünya tarihi kitaplarını Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz.

Dünya tarihi kitapları ile tarihe damgasını vuran büyük liderleri daha yakından tanıyabilirsiniz. Dünya tarihini anlatan kitaplar büyük siyasetçileri, ismini hafızalara kazıyan askerleri, bilime katkıda bulunan bilim insanlarını, tarihe yön veren politikacıları ve düşünürleri daha iyi tanımamızı sağlayan kitaplardır. Dünya savaş tarihi kitaplarını yazan yazarlarda önemli yazarlar ve tarihçilerdir. Bu kitaplar hayal dünyasında üretilmiş eserler değildir. Uzun süreli ve geniş çaplı araştırmalar sonucu yazıldıkları için, araştırmak istediğiniz konularda sizlere yol gösterici olurlar. Yabancı ve yerli yazarların eserlerini okuyayabilir, bilgi sahibi olmak istediğiniz konuda, güvenilir yayınevlerinden çıkan eserleri inceleyebilirsiniz. En doğru kitaplara Kitap Vadisi’nden ulaşabilirsiniz.

Dünyanın tarihi farklı kıtaları da işin içine katarak araştırılması gereken konular olduğu için, istediğiniz konuyu anlatan kitap setlerinden yararlanabilirsiniz. Örneğin merak ettiğiniz konu Avrupa tarihi ise, kronolojik sıra ile yazılmış olan kitap setleri tam size göre. Bu kitap setleri sayesinde, araştırmasını yapmak istediğiniz belirli bir bölgede yaşayan tüm uygarlıkları sırasıyla kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Büyük dünya tarihi kitap seçenekleri sadece derslerinize yardımcı olması açısından değil, genel kültürünüzü de arttırmanız açısından önemli kaynaklardandır.

Eğer birçok bilgiyi bir arada bulmak istiyorsanız, genel dünya tarihi kitapları tam size göre. Dünya tarihi kitaplarını seçerken kendi bilgi birikiminizi de göz önünde bulundurmalısınız. Eksik yanlarınız neler, hangi konularda daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsunuz gibi sorulara vereceğiniz cevaplar, tercih edeceğiniz kitap seçeneğini de belirleyecektir. Örneğin çağlarla ilgili bilginiz var ama kendinizi tam anlamıyla ifade edecek kadar değil. İlk çağ ile eksik bilgilerinizi bütün konuyu inceleyerek kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Ya da kurulmuş bir devletin kuruluşundan yıkılışına kadar geçen zamanda, askeri, ekonomik, kültürel olarak araştırarak konuya tüm hatlarıyla hakim olabilirsiniz. Dünya tarihi çok kapsamlı konularda yazıldığı için, öncelikle hangi konuda bilgi sahibi olmak istediğinizi ya da hangi konularda eksiğiniz olduğunu belirlemelisiniz.

Yakın dünya tarihi kitapları özellikle genel kültürünüzü arttırmanız açısından son derece önemlidir. Yaşadığınız çağın hangi adımları izleyerek geldiğini bilirseniz, geleceğin size neler getireceğini de tahmin edebilirsiniz.

Dünya tarihinin incelendiği bir diğer konuda temalardır. Örneğin dünya tarihi açısından önemli olan temalardan biri petroldür. Birçok savaş petrol nedeniyle çıkmış ve günümüzde de ülkelerin en önemli gayelerinden biri petrole ulaşmaktır. Bu tarz konuların dünya tarihini nasıl etkilediğini merak ediyorsanız, araştırmalarınıza tematik dünya tarihi kitapları üzerinden de gidebilirsiniz.

Dünya tarihi ile ilgili tüm kitap seçeneklerini Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz.

En İyi Dünya Tarihi Kitapları Nelerdir?

Dünya tarihini okunabilecek kalınlıkta tek bir kitap halinde okuyucusuyla buluşturabilen ünlü kitap William Mcneill Dünya Tarihi kitabıdır.

Taş çağından 21. Yüzyıla kadar halkların büyük yürüyüşünü anlatan Halkların Dünya Tarihi kitabıdır.

Büyük Dünya Tarihi Andrew Marr tarihe yön veren büyük isimleri anlatırken, aslında günümüzde bizim geldiğimiz noktayı yani bizi de anlatmaktadır.

Paleolitik Çağ’dan günümüze kadar gelen insanlık tarihini aile, maddi kültür ve toplumsal cinsiyet üzerinden ağırlık vererek Kısa Dünya Tarihi kitabında Merry E. Wiesner Hanks anlatmaktadır.

Birinci dünya savaşının yıkıcı etkisinden sonra bir daha böyle bir savaşın yaşanmaması temennisi sadece 20 yıl geçerliliğini korudu. İkinci Dünya Savaşı Tarihi Kitap, Birinci Dünya Savaşından kat be kat daha yıkıcı olan İkinci Dünya Savaşı’nı anlatmaktadır.

Dünya Tarihi ile İlgili Kitaplar Nelerdir?

Sıkıcı tarih kitaplarından sıkılanlar için dünya tarihini eğlenceli bir anlatımla eğlenceli bir hale getiren Dünya Tarihi 101 kitabını Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz.

Yayımlandığı günden itibaren en kapsamlı ve güncel sanat tarihi kitabı olma özelliğini taşıyan Dünya Sanat Tarihi kitabı ile merak ettiğiniz her şey elinizin altında olacak.

Dünya üzerinde var olan bütün antik dönem uygarlıklarının tarihini öğrenmek istiyor ancak gözünüzü çok fazla olması korkutuyorsa, Antik Dünya kitabı ile bu korkularınıza son verebilirsiniz.

Dünya tarihi ile ilgili merak ettiğiniz konularda kitaplar ararken Susan Wise Bauer kitaplarını da inceleyebilirsiniz. Kitap Vadisi’nde bu konuda yazılmış birçok kaliteli eseri bulabilirsiniz.

Devamı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.