x
Sıralama seçin
Toplam 441 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 7 ... 12

Etkinlik Kitapları : Çocuklar için Aktivite Kitapları

 

Çocuğunuzun özellikle okul öncesi dönemde en ihtiyaç duyduğu şey, sizinle birlikte geçirilen vakittir. Konu ne olursa olsun, yeter ki çocuğunuzla birlikte olsun. Durum böyleyken, çocuğunuzla okul öncesi dönemde kaliteli vakit geçirmek için aktivite kitaplarından faydalanabilirsiniz. Çocuğunuzu hem eğlendirecek hem de öğrenmelerine yardımcı olacak bu kitaplar aracılığıyla, onun geleceğine harika bir yatırım yapacaksınız.

Eğlenerek öğrenen çocuklar, bu dönemde öğrendiklerini kolay kolay unutmayacak ve hayata yaşıtlarına göre bir adım önde başlayacaklar.

Çocukların En Çok Sevdiği Etkinlik Kitapları Nelerdir?

 • Atlas etkinlik kitabı, ünlü ‘Atlas’ kitabının yazarlarının yazdığı, genç kaşifler için ilham verici, eğlenceli ve macera dolu 37 oyun ve etkinlik. Dünyanın her köşesine kalemle seyahat etmeye hazır olun. Sadece çocuğunuzun değil sizinde çok severek eğlenceli vakit geçireceğiniz bu etkinlik kitabını Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz.
 • Anaokulu etkinlik kitabı, 4 seçenekten oluşmaktadır. Yeşil kitap, mavi kitap, pembe kitap ve sarı kitaptan oluşan anasınıfı etkinlik kitabı seçenekleri 5 yaş üzeri çocuklara hitap eden, çocuğunuzun gözlem yeteneğinin gelişmesini sağlayan eğlenceli kitaplardır.
 • Çocuk etkinlik kitapları arasında en dikkat çekici kitaplardan biri de matematik etkinlik kitabı seçeneğidir. Matematiği iyi olan çocuklar her zaman yaşıtlarına göre bir adım öndedir. Çoğu çocuğun kabusu haline gelen matematik dersini, küçük yaşlardan itibaren çocuğunuza sevdirerek, onun eğlenerek öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Birçok matematik etkinlik kitabını Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz.
 • İngilizce etkinlik kitabı ile ingilizceyi hem sevdirin hem öğretin. Çocuğunuzun öğrenirken eğleneceği birbirinden güzel etkinlik kitaplarını Kitap Vadisi’nde bulabilirsiniz.
 • Çocuklar küçük yaşlardan itibaren öğrendiklerini kolay kolay unutmazlar. Bu nedenle çocuğunuzun dini öğrenmesini istiyorsanız, işe Elif Ba etkinlik kitabı alarak başlayabilirsiniz.
 • Çıkartmalı etkinlik kitabı seçeneklerinin en güzellerini çocuklarla buluşturan Kitap Vadisi’nde, ‘Denizin Altında’ , ‘Vahşi Ormanda’ , ‘Çiftlikte Çıkartmalı Etkinlik Kitabı’ , ‘Arabalar, Trenler ve Uçaklar – Çıkartmalı Etkinkinlik Kitabı 1’ örnek verilebilebilir.
 • Aç Tırtıl etkinlikleri çocuğunuzun çok sevdiği bir seçenek olacak. Boyama kitabı ve hareketli kitap seçeneği de bulunan bu kitap çeşitlerini Kitap Vadisi’nde bulabilirsiniz.
 • Harika Harfler etkinlik kitabı ile çocuklara Kur’an-ı Kerim harfleri olan arapça harflerini etkinlikle öğretmenin keyfini çıkaracaksınız.
 • Riskli bebek ve küçük çocuklar için etkinlikler kitabı ile çocukların sosyal ve iletişimsel becerilerini geliştirmek için günlük hayat rutinlerinin nasıl kullanılacağını gösteren harika bir kitapla tanışacaksınız.

Burada yazılanlar ve daha fazla okul öncesi etkinlik kitabı seçeneklerini Kitap Vadisi’nde bulabilirsiniz. Çocuğunuzun eğlenerek öğrenmesini sağlayan bu kitapları hem çocuğunuz hem de siz çok seveceksiniz.

Çocukların Beğeneceği Aktivite Kitapları Nelerdir?

Kitap Vadisi birbirinden güzel aktivite kitaplarını çocuklarla buluşturarak çocukların hem bilişsel gelişimlerini hem de küçük kas sistemlerinin gelişimini desteklemektedir. En çok tercih edilen aktivite kitapları şu şekilde sıralanabilir;

3 yaş aktivite kitabı seçenekleri arasında ‘300 Aktivite Kitabım – Okul Öncesi Yardımcısı’ bulunmaktadır. Kitapta yer alan teoride şunlar yer almaktadır;

Planlama – Eşzamanlılık

Dikkat – Ardıllık olmak üzere dört işlev vardır.

Küçük Dahiler aktivite kitabı seçenekleri dikkat geliştirme seti ve aktivite seti olmak üzere Kitap Vadisi’nde satışa sunulmaktadır.

Sevimli Dostlar aktivite kitabı, bebek aktivite kitabı olarak da düşünülebilir. Çocukların dikkatlerini oldukça çeken bu aktivite kitaplarını bebeğiniz elinden bırakmak istemeyecek.

Çocukların Yaşlarına Uygun Etkinlik Kitaplaları Nelerdir?

 • 1 Yaş Etkinlik Kitabı seçeneğine verilebilecek en güzel örnek; DIYTOY Eğitim Seti 100 sözcük – ilk 100 hayvan – ilk 100 sebze meyve – bebeğimin ilk zeka kartları setidir.

 

 • 2 yaş etkinlik kitabı seçeneklerini inceleyecek olursak;
 • Aynısını Bul’ etkinlik kitabıyla 2 yaşındaki çocuğunuz için dikkat ve konsantrasyon geliştirici etkinlikler yaparak, çocuğunuzun bilişsel gelişimine destek olabilirsiniz.
 • Eksik Parçayı Bul’ etkinlik kitabıyla çocuğunuzun zihinde canlandırma, nesneleri zihinde ters düz etme gibi çocuğun algısını geliştirici etkinlikler yapabilirsiniz.
 • Labirent’ etkinlik kitabında çocuğunuzun görsel algı ve el – göz koordinasyonunu arttırabilirsiniz. Kitapta yer alan etkinlikleri çocuğunuza parmakları ya da kalemle yaptırabilirsiniz.
 • Tuvalet Eğitimi’ etkinlik kitabında, 18-24 ay arasındaki çocuklar kas kontrolü, tutma ve bırakma becerisini kazanırlar. 24-36 aylık bebeklerin tuvalet eğitimi aşamasında yardım alabilecekleri bu etkinlik kitabını Kitap Vadisi’nde bulabilirsiniz.
 • Uyku Eğitimi’ etkinlik kitabı çocuğunuzun uyku alışkanlığı kazanmasında ve uyku rutini oluşturmasında etkili bir yardımcıdır.
 • Farkı Bul, Labirenti Çöz’ kitabı çocuğunuzun küçük yaşta desteklenmesi gereken görsel algı, dikkat, odaklanma ve göz takip becerilerini kazanmasında etkilidir.
 • ‘2 Yaş Etkinlik Kitabı’ ile çocuğunuzun motor becerilerini, eşleştirme, karşılaştırma, sıralama ve mantık gibi bilişsel yetilerini geliştirir.

 

 • 3 yaş etkinlik kitabı içerisinde eğitici, öğretici ve eğlenceli oyunlar yer almaktadır. Çocuğunuzun motor becerilerini ve el-göz koordinasyonunu geliştirirken aynı zamanda eşleştirme, gruplama, sıralama ve mantık yürütme gibi bilişsel yetilerini de geliştirmektedir.

 

 • 3 – 4 Yaş Bilişsel Etkinlikler’ kitabı ile çocuğunuz çizgi çizmekten matematiğe, dikkat çalışmaları ve ses çalışmaları gibi birçok etkinlik yapabilir, siz de onun eğlenerek öğrenmesini destekleyebilirsiniz.
 • Örnekli – Tekerlemeli Boyama (3-4 Yaş)’ etkinlik kitabı içerisinde yer alan tekerlemeler ile çocuğunuzun dil gelişimi desteklenirken aynı zamanda küçük kas gelişimi de gelişir.
 • Montessori ile Oynayarak Öğreniyorum’ kitabı, çocukların becerilerinin 0-6 yaş aralığında oluştuğunu ve bu bilgi ışığında çocukların tüm gelişim alanlarını destekleyen bir kitaptır. Kendisi ve çevresi ile barışık, en önemlisi de mutlu çocuklar yetiştirmek isteyen ailelerin mutlaka edinmesi gereken bu kitabı ve daha fazlasını Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz.
 • Zihin Kaşifi – Düşünmeyi ve Zekayı Destekleme Programı (3 Yaş) ile çocukların gelişiminde önemli olan etkinlik alanlarına yönelerek çocukların sosyal, bilişsel ve duygusal gelişimleri desteklenmektedir. Bu etkinlik alanlarından bazıları, yargılama, problem çözme, kısa süreli hafıza, kavram gelişimi, akıl yürütme ve ayırt etme gibi alanlardır.

 

 • 4 yaş etkinlik kitabı seçenekleri arasında yer alan ve noktaları birleştirerek çocuğun el-göz koordinasyonunu, ince el kaslarını geliştirmesini, matematiksel ve sözel yeti ve görsel algının geliştirilmesinde yer alan etkinlik kitapları vardır. Bunlar, taşıtlar, okyanus, sebzeler ve meyveler, hayvanlar ve doğadır. Ayrıca çocuğunuzun yaşına uygun olan ‘4 Yaş Etkinlik Kitabı’ ve ‘Farkı Bul, Labirenti Çöz’ kitapları da mevcuttur. Bu kitapları ve daha fazlasını Kitap Vadisi’nde bulabilirsiniz.

 

 

 

 • 6 yaş etkinlik kitabı seçeneklerine örnek verecek olursak;

 

 • Dikkat Oyunları’ kitabı öğrenme, zeka ve dikkat becerilerini geliştirir. Bunu yapmak için yüzlerce egzersizin bir arada olduğu kitapta öğrenme için dikkat kalitesinin ne kadar önemli olduğundan bahsetmektedir.
 • Görsel Dikkat’ kitabı kalıcı öğrenmeyi amaçlar ve bunun için gerekli olan kavramları şu şekilde özetler; ‘Görsel Dikkat – Aritmetik Dikkat – Motor Dikkat – İşitsel Dikkat – Muhakeme – İlişkilendirme – Hafıza – IQ – Konsantrasyon ve Motivasyon’

 

 • 7 yaş etkinlik kitabı seçeneklerine Kitap Vadisi’nden ulaşabilirsiniz. Bulabileceğiniz kitap seçeneklerinden birkaçını söylemek gerekirse;

Sağ Beyin Sol Beyin Etkinlikleri (7 Yaş)

8 yaş etkinlik kitabı satın almak istiyorsanız Kitap Vadisi’nden alabileceğiniz kitapları şu şekilde sıralayabiliriz;

Çocuk Kitapları Yayımlayan Ünlü Yayınlar Nelerdir?

Yumurcak Yayınları eğitim setleri, 3 – 4 – 5 yaş çocuklar için etkinlik kitapları ve birçok hikaye ile çocukların en çok sevdiği ve eğlendiği kitapları yayımlayan yayınevlerinden biridir. Çocuklar için yayımlanan kitaplara örnek vermek gerekirse;

Bıcırık yayınları yine çocuklar için güzel ve geliştirici kitapların yayımlandığı bir yayınevidir. Bu yayınevinden çıkan kitaplardan bazıları şu şekildedir;

Yumurcak yayınları ve Bıcırık yayınlarının tüm kitaplarını Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz.

 

Küçük çocukların en çok sevdiği kitapların yazarı olan Tuba Öztürk tarafından yazılan ve Kitap Vadisi’nde satışa sunulan en dikkat çekici kitap seçenekleri şunlardır;

Yazma Alıştırmaları

Çocuklarla Birlikte Etkinlik Yapmak Neden Önemli?

Çocuklar aileleriyle yaptıkları her şeyden büyük keyif alırlar. İster eğlenceli bir tatil olsun ister mutfakta beraber yapılan bir kek. Çocukların duygu gelişimlerine en büyük katkıyı çocuğunuza ayırdığınız zamanla verebilirsiniz. Çocuğunuz bu dönemde yaşadığı açlığı ilerde kişiliğinde ortaya çıkan sorunlarla gün yüzüne çıkarır. Çocuğunuza alacağınız hiçbir oyuncak, onunla beraber geçirdiğiniz vakitten daha değerli değildir. Çocuğunuzun duygusal gelişimine katkı sağlarken aynı zamanda eğlenerek öğrenmesini istiyorsanız, onlarla birlikte etkinlik kitapları aracılığıyla bağ kurabilirsiniz. Çocuğunuz geleceğe hem duygusal yönden hem de zihinsel yönden en güzel şekilde hazırlanacaktır.

Devamı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.