x
Sıralama seçin
Toplam 111 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Okul Öncesi Resimli Kitaplar

Çocukların karakterlerini şekillendirmek için anne karnındayken onlarla iletişim kurulması gerekiyor. Doğar doğmaz çocukla konuşmak, ona kitap okumak çocuğun dil gelişimine yapılabilecek en büyük yatırım. Bununla birlikte doğar doğmaz kitaplarla tanışan çocuk için kitaplar hayatının bir parçası olurken, büyürken çocuğun dünyayı tanıması için en güzel rehberlerden biri oluyor. Çocuğun duygusal ve sosyal gelişimini olumlu yönde etkileyen kitaplar çocuklar için yemek kadar içmek kadar önemli. Kendilerini güzel bir şekilde ifade etmeyi çocuklar anne ve babalarından sonra kitaplardan öğreniyorlar. Okul öncesi okuma yazma bilmeyen çocuğa kitapları anne ve babası okuduğu için, çocukla anne-baba arasındaki iletişimde çok güçlü bağlarla örülüyor. Çocuğunuz için okula başlamadan önce okul öncesi eğitim seti, okul öncesi etkinlik kitabı, okul öncesi aktivite kitabı ve okul öncesi matematik kitabı gibi kitapları alarak, eğitimine bir an önce başlamalısınız.

Okul Öncesi Kitapların Önemi Nedir?

Çocukların eğitim hayatında başarılı olmalarını istiyorsanız, çocuklarınıza vereceğiniz eğitime doğar doğmaz başlamanız gerekiyor. Çocuklar ilk üç yıl ne kadar fazla kelime duyarlarsa, zeka gelişimi o kadar artıyor ve ileriki yaşlarda öğrenme kapasiteleri aynı ölçüde çoğalıyor. Çocuklarla sürekli konuşmak gerekir ancak, günlük hayatta kullanılabilecek kelime sayısı sınırlıdır. Onların daha fazla kelime duymasını sağlamak için çocuklara doğar doğmaz kitap okumaya başlamak gerekir. Kitap okumak ve okunan kitapların görsellerini çocuğa göstermek, hem duyduğu kelime sayısını arttıracak bu sayede çocuk daha erken konuşacak, hem de zengin görsel içeriklerle çocuğunuzun hayal dünyası çok fazla zenginleşecek. Kitap okunan çocuk dinlemeyi küçük yaşlardan itibaren öğrendiği için, günümüzün toplumsal sorunu olan dinlemeyen insan modeli olmaktan uzaklaşacaktır.

Okul Öncesi Kitapları Nasıl Olmalıdır?

Okul öncesi dönemde çocuklar okuma yazma bilmeyip, sadece objeleri tanıdıkları için, bu kitapların daha az yazı ve daha çok resim içermesi gerekmektedir. Canlı renklerden oluşan ve çocukların hayal güçlerini besleyecek olan bu kitaplarla, hem çocuklarınızın dil gelişimine katkıda bulunacak, hem de görsel anlamda zengin içeriklerle hayal dünyalarını zenginleştireceksiniz.

Okul Öncesi Kitap Önerileri Nelerdir?

Okul öncesi kitapları denildiği zaman 1-5 yaş arası çocuklar için yazılan okul öncesi hikaye kitapları akla gelmektedir. Bu dönemde yazılardan çok resimler çocukların ilgi alanındadır. Okul öncesi masal kitapları çocukların ilgisini çekmek adına bol resimli ve az yazılı olarak çocukların beğenisine sunulmaktadır. En iyi okul öncesi kitapları nelerdir sorusuna verilebilecek en güzel cevapları şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Cömert AğaçShel Silverstein

Duygusal bir yazım diline sahip olan bu kitap her yaştan okuyucuyu içine çekecek güzellikte. Almadan vermeyi ve vermenin nasıl mutluluk veren bir olay olduğunu, karşılıksız sevmeyi çocuklara ve bizlere mükemmel şekilde anlatıyor.

 1. Sihirli Ağaç Evi 1- Dinozorlar Vadisinde – Mary Pope Osborne

Sadece çocukların değil anne babaların ve eğitimcilerinde gözdesi durumunda olan bu kitap serisinde çocuklar, tarihteki farklı kültürlerle Sihirli Ağaç Evi aracılığıyla tanışıyorlar. Birçok ödüle sahip olan bu kitap serisi 33 dilde 130 milyondan fazla satarak adeta rekor kırmıştır.

 1. Güvercin Geç Yatmasın – Mo Willems

Emmy ödüllü bu kitap hem gerçekçi hem de çok komik. Hava karardığı halde yatmak bilmeyen bu güvercini uyutmak için nasıl bir yol izleyeceksin?

 1. Kaldırımın Bittiği YerShel Silverstein

Şiir ve manzum öykülerin yer aldığı, hayal gücünün sınırlarını zorlayan bu kitap, Parent & Child dergisinin çocuklara önerdiği 100 Büyük Çocuk Kitabından biri. 2007 yılında da Ulusal Eğitim Birliği tarafından ‘Öğretmenlerin Çocuklar İçin Önerdiği İlk 100 Kitap’ listesinde kendine yer bulmuştur.

 1. Çoraplı TilkiDr. Seuss

Bay Tilki, Bay Tutu’ya çok zor ve çok komik tekerlemeler öğretiyor. Çılgın karakterler, komik öyküler ve eğlenceli resimlerle, farklı tarzda ritim, uyak ve tekrar yöntemleri ile okumayı çocuklar için kolaylaştırıyor.

 1. Banyo Yapmak İstemeyen ZürafaChristina Beigel – Herve Le Goff

Yıkanınca beneklerinin yok olacağından korkan bir zürafanın sevimli yıkanma hikayesi ele alınıyor.

 1. Haylaz Timsah Dişlerini Nasıl Fırçalar?Jane Clarke – Georgie Birkett

Çocukların dişlerini nasıl fırçalaması gerektiğini öğreten ve pekiştiren harika bir kitap.

 1. Uykucu Aslan Nasıl Uyur?Jane Clarke – Georgie Birkett

Çocuğunuza uyku eğitimi vermek için mükemmel bir seçenek olan bu kitapla uykuya dalmayı çocuklar için eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

 1. Her İstediği Olsun İsteyen Moli – Julie Gassman

Hayal kırıklıkları ile baş etmekte zorlanan Moli’nin sorunlar karşısındaki tavrını anlatan, çocuklar için kendilerini geliştirmeleri konusunda yol gösterici bir kitap seçeneği.

 1. Şekeri Çok Seven Kurt – Christina Beigel – Herve Le Goff

Uyku öncesi eğlenceli vakit geçirmek için harika bir kitap seçeneği.

 1. Okula Gitmek İstemeyen ZebraChristina Beigel – Herve le Goff

Okula gitmek istemeyen çocukların okula gitmesini kolaylaştıracak bu hikaye ile çocuğunuzla eğlenceli vakit geçireceksiniz.

 1. Uykuya Dalamayan KoyunChristina Beigel – Herve Le Goff

Uykuya dalmakta zorlanan çocuğunuz için başkalarının da uykuya dalarken zorlandıklarını anlatan sevimli bir hikaye.

 1. Her Şeye Hayır Diyen AslanChristina Beigel – Herve Le Goff

Çocukların her şeye itiraz etme konusundaki tavırları bazen anne ve babaları zor durumda bırakabiliyor. Bu konuda anne ve babalara yardımcı olacak bu kitap ile çocuğunuzun bu tutumunu kırmasını sağlayacaksınız.

Okul öncesi İngilizce hikaye kitapları seçeneklerini Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz. En güzel okul öncesi İngilizce kitap seçeneklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Look Inside The Woods
 2. Little Childrens Activity Book Nature
 3. First Words Book
 4. Play Hide And Seek With Reindeer
 5. Ltf First Q&A Why Do Things Die
 6. Play Hide And Seek With Frog
 7. Fyt Poppy And Sams Bedtime Stories
 8. Fyt Poppy And Sams Anşmak Stories
 9. Big Book Of Things To Spot
 10. Peep Inside Bug Homes

Çocuğunuz okula başlamadan önce Kitap Vadisi’nden satın alabileceğiniz en güzel kitapları sizler için derledik. Anaokulu kitapları, anaokulu etkinlik kitabı seçeneklerinin de içerisinde yer aldığı bu kitaplarla çocuğunuzla birlikte sizde eğleneceksiniz. Anasınıfı etkinlik kitabı seçeneklerinin de yer aldığı kitap seçeneklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Okul Öncesi Tatil Kitapları
 2. Okul Öncesi Çizgi Çalışmaları Kitabı
 3. 1+ Yaş Benim İlk Kelimelerim
 4. 3+ Yaş Dünyadaki Hayvanlar
 5. Çiftlik Hayvanları – Dokun ve Hisset
 6. Okul Öncesi Eğitim Seti 3 Yaş
 7. 4 Yaş Okul Öncesi Eğitim Seti
 8. 5 Yaş Okul Öncesi Eğitim Seti

Okul öncesi eğitim seti almaya karar verdiğiniz zaman öncelikle okul öncesi etkinlik kitabı seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Okul öncesi eğitim kitapları Kitap Vadisi’nde okul öncesi kitap seti olarak da satılmaktadır.

Çocuğunuzun eğitim hayatı için yapabileceğiniz en iyi yatırım okul öncesinde yaptığınız her şeydir. Bu dönemi görmezden gelmek demek, çocuğunuz için çok büyük bir kayıptır. Bu döneme ne kadar önem verirseniz, çocuğunuz eğitim hayatında o kadar başarılı olacaktır. Bu konuda yazılan ‘Otuz Milyon Kelime’ kitabını Kitap Vadisi’nden satın alarak, daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Devamı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.