x
Sıralama seçin
Toplam 665 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 9 ... 17

Bilim Çocuk Kitapları Nelerdir?

Çocukların hayal güçlerinin, kelime haznelerinin, konuşma biçimlerinin gelişmesinde kitapların önemi yadsınamaz bir gerçektir. Bu nedenle uzmanlar çocuklara doğdukları andan itibaren kitap okunması gerektiği üzerinde ısrarla durmaktadırlar. Uzmanlara göre bir çocuk doğumundan sonra ilk üç yıl içerisinde duyduğu kelime sayısı ne kadar fazla ise, ileriye dönük öğrenme kapasitesi yaşıtlarına göre o kadar önde olacaktır. Hatta örnek vermek gerekirse, doğumundan itibaren çocuk ne kadar matematik terimlerine maruz kalırsa, matematik konusunda başarı oranı o kadar artmaktadır. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için ‘Otuz Milyon Kelime’ kitabını okuyabilirsiniz. Kitap konusu çocuklar için bu kadar önemliyken, bilimsel kitaplarda haliyle büyük önem arz ediyor. Çocukları doğumdan itibaren aileler kitaplarla tanıştırırsa, çocuk kitap okumanın bir ders niteliği değil, eğlenceli vakit geçirmek için okunan bir araç olduğunu öğrenecektir. Çocuklara zorla kitap okutturamazsınız, bu nedenle kitapları onlara sevdirmek durumundasınız. Kitaplar sadece çocuğun hayal dünyasını geliştirmekle kalmaz, ayrıca yol gösterici nitelikler kazandırır. Hayvan sevgisini aşılamak kitaplarla çok basittir. Örneğin tuvalete çıkamayan bir çocuğa bu konuda yazılmış bir kitap okursanız, çocuğunuza bu tarz kitaplar ışık tutacaktır. Kakaloji kitabı bu konuda örnek verilebilecek en doğru kitaptır. Çocuklar bazen kakalarını kendilerinden bir parça gibi hissederek yapmak istemezler. İşte bu kitap sayesinde eğlenceli bir şekilde kaka yapmanın keyfini çıkaracaktır. Çocuk kitapları genellikle vermek istedikleri mesajları hayvanları konuşturarak vermeye çalışır. Onların dünyasını öğrenen çocuklarda büyüklerinde hayvanları seven, iyi birer birey olarak hayatlarını devam ettirirler. Çocuk nasıl yetişirse hayatını öyle sürdürür. Siz de çocuğunuza hayvan sevgisi aşılamak isterseniz hayvanlarla ilgili bilimsel kitapları tercih edebilirsiniz.

Çocuklara Önerilebilecek Bilim Kitapları Nelerdir?

Çocukluğundan itibaren çocuklara kitap okuduğunuzda, onun nelere ilgisi olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. Kitap okuyan çocuklar genellikle hayvanlara, uzaya ve doğaya ilgili bireyler olurlar. Küçük yaşlardan itibaren bu konularda kendilerini geliştiren çocuklara yaşları ilerledikçe yaşına uygun kitap önerilerinde bulunabilirsiniz. Eğer çocuğunuz 10 yaşında ise, 10 yaş bilim kitapları çocuğunuz için çok güzel bir seçenek olacaktır. 12 yaşına gelmiş çocuğunuza 12 yaş bilim kitapları seçeneklerini sunabilirsiniz. Çocuğunuz büyük ihtimalle 13 yaşında bilim kurguya ilgi duyacaktır. Bu yaştan itibaren seçeceğiniz kitap tarzı 13 yaş bilim kurgu kitapları olacaktır.

Uzayla İlgili Kitap Önerileri Nelerdir?

Küçük yaştan itibaren kitaplarla arası iyi olan çocukların ilgi alanlarından biri de uzay olacaktır. Uzayla ilgili çocuk kitapları o kadar farklı ve güzel seçeneklere sahiptir ki, çocuğunuz bu kitapları okumaya doyamayacak. En başta yaşla ilgili kısımdan bahsetmek gerekirse, uzay kitapları 12 yaş seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Uzay konusunda oldukça meraklı olan çocuğunuz için seçebileceğiniz birkaç kitap önerisinden bahsetmek istiyoruz. Bunlar;

Şu Acayip Uzay: Çocukların uzayla ilgili merak ettikleri çoğu soruya cevap veren ‘Şu Acayip Uzay’ kitabına siz ve çocuğunuz bayılacak. Kitapta yer alan ‘Karadelik nedir? Cüce gezegen neye denir? Kuyrukluyıldız neye denir?’ gibi sizin de cevabını merak ettiğiniz yüzlerce soruya cevap bulabilirsiniz.

Uzay Kampı Maceraları: Canan Tan’ın çocuklara hediye ettiği bu kitapta büyük eğlence var. Türkiye’de kurulan bir uzay kampına birçok çocuk katılarak, uzayda karşılaşabilecekleri şeylerin simülatörleriyle gerçek bir uzay deneyimine oldukça benzeyen bir macera çocukları beklemekte. ‘Uzay Kampı Maceraları’ çocuklar için eşsiz bir kitap deneyimi.

Uzayda Bir Yatılı Okul: Bizdeki okulların aynısının, uzayın derinliklerinde de olduğunu bir düşünsenize. Ama orada hayat buraya göre biraz daha farklı. ‘Uzayda Bir Yatılı Okul’ kitabı ile eğlenceli bir maceraya hazır olun.

Yıldız Tozu:Şu hayatta en çok değer verilen şey nedir?’ sorunun cevabı kesinlikle ‘aile’dir. Ailenin ve kardeşlik bağının ne kadar güçlü ve önemli olduğunu anlatan ‘Yıldız Tozu’ kitabına siz ve çocuğunuz bayılacak.

Donanımlı bir çocuk yetiştirmek istiyorsanız, çocuğunuzu küçük yaşlardan itibaren kitaplarla tanıştırmalısınız. İlerleyen yaşlarında bilimle ilgili kitapları tercih ederek, her konuda bilgi sahibi olan, kendisini güzel yetiştiren, topluma yararlı bireyler yetiştirmiş olmakla gurur duyabilirsiniz. Çocuklara kitapları sevdirmek için almak istediğiniz tüm kitapları, kitapvadisi.com.tr adresinden elde edebilirsiniz. Okurları uygun fiyatlı kitaplarla buluşturmayı ilke edinen Kitap Vadisi, geniş ürün seçenekleriyle karşınızda.

Devamı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.