x
Sıralama seçin
Toplam 1267 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 7 ... 14 ... 32

Masal Kitapları : Çok Satan Masal Kitapları

Çocukların hayal dünyalarını geliştiren, içerisinde bulunan deyimler ve atasözleri gibi süslü cümlelerle ana dillerini ve kelime hazinelerini zenginleştiren masallar, çocukların dünyasında çok önemli bir yere sahiptir. Çocuğu hayata hazırlayan masallarla çocukları ne kadar erken tanıştırırsanız, çocuk kendini o kadar çabuk ve hızlı geliştirecektir.

Bebekler için masal kitabı seçeneklerinin en güzellerini Kitap Vadisi’nde bulabilirsiniz.

Gelmiş Geçmiş En İyi Masal Kitapları Nelerdir?

Bebek masal kitabı denildiği zaman akla gelen ilk masallar Ezop, Grimm, Eflatun Cem Güney ve Billur Köşk masallarıdır.

Ezop masalları dünya klasikleri arasında yer alan, Yunanlı Ezop tarafından tarafından M.Ö anlatıldığına inanılan ve halka mal olmuş falblardır. Bu masallar öğüt vermek amacıyla yazılan ve genellikle hayvanların insan gibi davranmalarını konu alan yapıtlardır. Genellikle dostluk, adalet, doğruluk, bağışlamak, cömertlik, kanaat, sadakat ve kendini bilme gibi özellikler yüceltilir. Düşmanlık, kendini beğenmişlik, cimrilik, aç gözlülük, cahillik gibi davranışlar kötülenir.

 1. Ağustos Böceği ile Karınca
 2. Yaban Domuzu ile Tilki
 3. Keklikle Avcı
 4. Karga ile Tilki

gibi eserler ünlü Ezop masallarından birkaçıdır.

Grimm Masalları, Grimm kardeşler tarafından yazılmış dünyaca ünlü birçok masalın yer aldığı eserlerdir. İlk olarak 1812 yılında Almanya’da basılan masalların orijinal adı ‘Çocuk ve Yuva Masalları’dır. 

 1. Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler
 2. Külkedisi
 3. Rapunzel
 4. Hansel ve Gretel
 5. Parmak Çocuk
 6. Fareli Köyün Kavalcısı
 7. Kurt ve 7 Küçük Oğlak
 8. Kırmızı Başlıklı Kız
 9. Çizmeli Kedi
 10. Kar Beyaz ile Kırmızı Gül
 11. Kurbağa Prens
 12. Uyuyan Güzel
 13. Bremen Mızıkacıları
 14. Altın Saçlı Şeytan
 15. Su Perileri
 16. Ormandaki Ev

gibi eserler ünlü Grimm Masallarından birkaçıdır.

Eflatun Cem Güney Masalları, halk masallarını ve hikayelerini derleyen ve kendi masallarını da yazan, ‘Masalcı Baba’ olarak bilinen Eflatun Cem Güney’in yazdığı masallardır. Kendi yazdığı masallardan örnek vermek gerekirse;

 1. Akıl Kutusu (1947)
 2. Altın Heybe
 3. Felek Sillesi (1948)
 4. Açıl Sofram Açıl ve Congoloz Baba (1949)
 5. Bir Varmış Bir Yokmuş (1956)
 6. Evvel Zaman İçinde (1957)
 7. Gökten Üç Elma Düştü
 8. Halk Edebiyatı çalışmalarına örnek vermek gerekirse;
 9. Dede Korkut Masalları (1958)
 10. Kerem ile Aslı (1959)
 11. Şah İsmail (1957)
 12. Halk Şiiri Antolojisi (1947)
 13. Atatürk – Hayatı ve Eserleri (1963)

Billur Köşk masalları ne zaman ve kim tarafından derlendiği belli olmayan Türk masal derlemeleridir. İlk masal derlemesi olarak bilinen masallar toplam 13 masaldan oluşmaktadır.

Çocukların Yaşına Uygun Masal Kitap Önerileri Nelerdir?

2 yaş masal kitabı arıyorsanız, Türkiye İş Bankası Yayınları ‘2 Yaş İçin Masallar’ kitabını alabilir, çocuğunuzun uyku saatinde bu güzel masalları okuyabilirsiniz.

3 yaşındaki çocuğunuz için 3 yaş masal kitabı arıyorsanız, yine Türkiye İş Bankası Yayınları ‘3 Yaş İçin Masallar’ kitabını alabilir, çocuğunuzun yaşına uygun masal okumanın keyfini çıkarabilirsiniz.

4 yaş masal kitapları arayışınız, 4 yaşındaki çocuklar için yazılmış içeriside 5 harika masalın yer aldığı ‘4 Yaş İçin Masallar’ kitabıyla son bulacak.

5 yaş masal kitapları seçeneklerine örnek vermek gerekirse,

 1. Ay’ı Kim Çaldı?
 2. Mutlu Suaygırı
 3. İyi Yürekli Dev Memo
 4. Yavru Ahtapot Olmak Çok Zor

gibi kitapları verebiliriz.

Çocukların En Çok Sevdiği Masal Kitapları Nelerdir?

Masal içinde masalBu masal başka masallara benzemiyor. Önce Dişler Ülkesine bir yolculuk, ardından iyiliğin ve kötülüğün savaşına tanıklık. Ardından Sevgi Ormanı ile tanışma. Bu masal çok eğlenceli ve faydalı bilgilerle dolu. Çocuklar bu masallarla eğlenirken öğrenmenin keyfini çıkaracak.

Her Güne Bir Masal… 1 Ocak tarihinden 31 Aralık tarihine kadar her yeni güne bir masal çocuğunuzu ve sizi heyecanlandıracak harika bir eser. Gökyüzüne doğru uzanan büyük bezelye ağacına tırmanan roman kahramanı acaba orada ne görüyor? Tavşanların kürkü kışın griyken yazın neden beyaz renge bürünüyor? Şişman kralı köylü bir genç nasıl zayıflatabilir? Daha fazlasını okumak için ‘Her Güne Bir Masal’ kitabını Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz.

Sevgi Dolu Mini MasallarMasal dünyasında sevgi dolu bir gezintiye çıkmaya ne dersiniz? Eğlence, neşe, renk ne ararsan bu masalların içerisinde! Fedakarlık, arkadaşlık, iyimserlik gibi güzel değerleri çocuklara öğreten bu masallara minikler bayılacak. Kitap içerisinde yer alan masallar şunlar;

 1. Küçük Kirpi
 2. Tonton ve Arkadaşları
 3. Bıcırık Todi
 4. Meraklı Potpot
 5. Pembe Kulak
 6. Pamuk ile Tekir
 7. Yaramaz Zıpzıp
 8. Panda Pandi
 9. Sevimli Kiki
 10. Vak Vak Vaki

Kokulu Masallar, masallarla hayata hazırlanan miniklere, kitapları daha da sevdirmek için kokulu şekilde üretilen ve Kitap Vadisi’nde satılan harika eserler. Çocuklarınıza çok küçük yaşlardan kitap okuma alışkanlığı kazandırmanız için harika birer seçenek olan kokulu masalları Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz. Kokulu masal kitapları seçenekleri şu şekildedir;  Karadut, kiraz, kayısı, incir, karamel, ananas, hindistan cevizi, frambuaz, karpuz, mandalina, tarçın, ahududu, elma, şeftali, böğürtlen, vanilya, nar, muz, çilek, portakal, limon, çikolata, vişne, kivi, kakao.

Çilek Kokulu Masallar, Böğürtlen Kokulu Masallar, Karpuz Kokulu Masallar ve Çikolata Kokulu Masallar çocukların en çok sevdikleri kokulu masallar arasındadır.

Kelile ve Dimme masalları sadece miniklerin değil, yöneticiler, devlet adamları ve geleceğini güzelleştirmek isteyen herkesin okuması gereken bir başucu kitabıdır. Hayvanlar aracılığı ile adalet, çalışkanlık, fedakarlık, kurnazlık ve iyilik gibi kavramları anlatmaktadır.

Heidi masalları dağlarda büyükbabası ile mutlu bir hayat süren Heidi’yi anlatmaktadır. Ancak bu mutluluk uzun sürmez ve Heidi’nin teyzesi gelerek onu şehre götürmek ister. Heidi büyük babasına geri döneceğine söz verir. Çocukların çok sevdiği bu masalı büyükler de sevmektedir.

Küçük Prens masalı duyanların asla unutmayacağı sözleri olan, onun gözlerine bakmadan hiçbir çocuğun büyüyemediği, hiçbir yetişkinin yaşadığı iddia edilemez.

Mutlu Orman Masalları Anadolu’nun mayası olan değerlerin çocuklar tarafından hayvanların yaşantılarıyla öğrenilmesini sağlayan, liyakat, dürüstlük, farklılıklara saygı ve yardımlaşma gibi değerleri öğreten çocukların çok seveceği masallardır.

Arı Maya masalları ile doğayı küçük bir arının gözünden gözlemleyebilecek, birçok maceraya Arı Maya ile ortak olacaksınız. Sadece küçüklerin değil büyüklerin de çok sevecekleri bu masal kitabını Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz.

Güzel ve Çirkin, 3 boyutlu masal kitabı dinazorlar hakkında çocukların ve sizlerin bilmediği birçok şeyi öğrenmenizi sağlayacak.

Çocuklara Masal Okumanın Faydaları Nelerdir?

Masal dinleyen çocukların dinleme ve anlama kapasiteleri geliştiği için, masallar çocukların gelişimini olumlu yönde etkilemektedir. Konular genelde uzak ülkelerde, uçuk karakterlerden oluştuğu için çocukların hayal gücünü besler ve düşüncenin bir sınırı olmadığını onlara öğretir. Masallarda var olan konularda sorunlar vardır ve masal kahramanı bu sorunu çözer. Bu durum, masalı okuyan çocuğun hayat becerilerini ve sorun çözme yeteneğini arttırır. Çocuk masal kitapları ile çocuklar duyguları öğrenirler. Üzülmeyi, sevinmeyi, kardeş sevgisini, aile yapısını… Kısaca masallar çocuklara yön gösteren birer yol arkadaşıdır. İnsanı gerçeklerden kaçıp hayal dünyasına sürükleyen masallarla, çocuklar oldukça eğlenceli vakit geçireceklerdir. Yine toplumda var olan ahlak yapısını, toplumsal kuralları çocuklar masallardan öğrenir ve pekiştirirler. Masallar hep güzel bir sonla biter. Çocuğu üzmez. Masal bilmek başlı başına bir kültürdür. Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırır ayrıca stresle başa çıkabilme becerilerini arttırır.

Devamı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.