x
Sıralama seçin
Toplam 114 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Aşk Romanları

Edebiyatın bir türü olan aşk romanları ikili ilişkiler üzerine odaklanan ve iki kişi arasında geçen romantik aşkı anlatan eserlerdir. En güzel aşk ve heyecan dolu aşk romanlarını Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz.

En İyi Aşk Romanları Nelerdir?

Dünya edebiyatında yer alan gelmiş geçmiş en iyi aşk romanları ile kendinizi gerçek dünyadan alıp, masalsı aşkların yaşandığı hayal dünyasına götürerek, mükemmel zaman geçirebilirsiniz. Bugüne kadar heyecanla okunan en güzel sekiz aşk romanını sıralamak gerekirse;

 • Gabriel García MárquezKolera Günlerinde Aşk; terkedilen sevgilinin, küçük yaşlardan yaşlandığı zamana kadar olan yarım yüzyılı bulan aşkının öyküsünün anlatıldığı Kolera Günlerinde Aşk, ünlü yazarın ustalıkla yazdığı öykünün destanlanmış halidir. Aşkı pastoral bir şiir havasında anlatan dikkat çekici bir destan olan kitap 19. yüzyıldan 20. yüzyıla geçiş zamanını anlatırken, bir toplumun çağdaşlaşma çabasında nasıl saçmalayabildiğini alaylı bir şekilde eleştiriyor. Yazarın baş yapıtı olan Yüzyıllık Yalnızlık kitabı ile yan yana durabilcek güzellikte olan bu roman, okuyucular tarafından çok sevilmektedir.
 • Kırmızı ve Siyah – Stendal, 1830 yılında yayınlanan roman Fransız olan yazar Stendhal tarafından yazılmıştır.
 • Lev Tolstoy – Anna Karenina, roman denildiği zaman dünyadaki herkesin aklına gelebilecek ilk romanların başında Anna Karenina – Lev Tolstoy gelmektedir. 19. yüzyılda Rusya’nın içinde bulunduğu toplumsal durumu ortaya koyan romanda aşk ve ilişki konusu başarılı bir şekilde işlenmiştir. Tolstoy bu romanda birçok roman karakteri kullanarak dönemin insanlarını güzel bir şekilde ortaya koyuyor.
 • Aşk ve Gurur – Jane Austen, kitabın baş kahramanları Elizabeth Bennet ile Fitzwilliam Darcy’dir. Darcy soylu ve zengindir. Elizabeth’in ailesi soylu olmadığı için ona mesafeli davranmaktadır. İngiliz edebiyatının en çok sevdiği karakterlerden biri olan Elizabeth zeki ve coşkulu bir kadın figürü çizmektedir.
 • Muhteşem GatsbyF. Scott Fitzgerald, yazarın başyapıtı olarak geçen bu romanda ‘Caz Çağı’ yani 1920’li yıllar anlatılmaktadır. I. Dünya Savaşı sonrası herkesin içerisinde bulunan trajediyi anlatmaktadır. Hayal kırıklığı ile savaştan dönen insanların, akıllarında yer alan Amerikan rüyasının anlatıldığı romanda Gatsby bu  insanların en önemli temsilcisi konumundadır.
 • Beyaz Geceler – Fyodor Dostoyevski, Dostoyevski sadece 19. Yüzyılda Rus edebiyatının önemli bir yazarı değil, hem yaşadığı dönemde hem de günümüzde, dünyanın en büyük yazarları arasında kendine önemli bir yer bulur. Bu öyküyü 27 yaşında yazmıştır ve konusuyla okuyucuyu sarıp sarmalamaktadır. Dört gece süren bir aşkın hayaliyle gerçekleşen bir kişilik parçalanmasının öyküsüdür.
 • Vadideki Zambak - Honoré de Balzac, Felix de Vandenesse aristokrat bir ailenin en küçüğüdür ve Kont Mortsauf’un eşi olan Henriette de Mortsauf’a platonik bir şekilde delicesine aşık olur. Toplumun hayat koşullarını ve yaşantısını mükemmel bir şekilde ortaya koyan bu roman, Balzac’ın yazdığı en otobiyografik karakterdir. Kendi çocukluğunda yaşamış olduğu tüm sıkıntıları, nefret ve otoriter bir ortamda yetişmesi gibi, Felix aracılığıyla anlatmaktadır.
 • Madame Bovary – Gustave Flaubert, roman insanın bilerek hayatında gerçekleşen olaylarla derin mücadelesini anlatmaktadır.

Tarihi Aşk Romanları Nelerdir?

Okurken sizi büyüleyecek olan ve her cümlesi ile duyguladıran tarihi aşk kitapları seçeneklerini Kitap Vadisi’den satın alabilirsiniz. Okumak için can atacağınız tarihi romanları sıralamak gerekirse;

Tutkulu Aşk Romanları Nelerdir?

En iyi romantik kitaplar arasında sayılan tutkulu aşk romanlarını bir solukta okuyarak, kendinizi büyüleyici bir dünyanın içerisinde bulacaksınız. Tüm aşk kitaplarını Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz. En tutkulu roman çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Sıcak Külleri Kaldı – Oya Baydar, kitabın konusunda geçen zaman 1960 ve 2000 yılları arasında geçen 40 yıldır. Türkiye siyasal tarihininde anlatıldığı romanın baş kahramanı olan Ülkü, öğretim üyesi Ömer ile evlenmiş ve Ülkü’nin gençliğinde aşık olduğu Arın Murat ile üçününün yaşantısını odak alarak tarihle yüzleşilmektedir.
 • Charlotte BronteJane Eyre, kadınların özgürlüklerine sahip çıkan ilk kitap olma özelliği taşıyan bu romanda, hayatını zorluklar içerisinde geçiren bir kadının zamanla güçlenerek güçlü bir kadına dönüşmesi anlatılmaktadır.
 • Ahmet Hamdi Tanpınar – Huzur, kitabın baş kahramanı Mümtaz’dır. Mümtaz ile Nuran’ın aşkının anlatıldığı romanda İstanbul mekan olmaktan çıkarak adeta romanın kahramnı konumundadır.
 • Vedat Türkali – Bir Gün Tek Başına, 1960 darbesi öncesini konu alan bu roman, 1975 Orhan Kemal Roman Armağanı ve 1974 Roman Ödülünü kazanmıştır.
 • Orhan Pamuk – Masumiyet Müzesi, kitabın kahramanı İstanbullu zengin çocuk Kemal ile fakir akrabası Füsun’un 1975 yılında başlayıp günümüze kadar gelen hikayesini anlatmaktadır.

En İyi Romantik Kitaplar Nelerdir?

Elinizden bırakmakta zorluk çekeceğiniz birbirinden güzel romantik kitap seçeneklerini Kitap Vadisi’nden inceleyerek satın alabilirsiniz.

Türk Edebiyatının En Güzel Aşk Romanları Nelerdir?

Diğer yazı başlığı altında geçen Türk eserlerin hepsi Türk edebiyatının en güzel aşk romanları arasındadır. Onların dışında yer alan güzel eserleri sıralamak gerekirse;

Dünyada En Çok Okunan Aşk Romanları Nelerdir?

Yine diğer başlıklar altında yazan romanlarla birlikte dünyadaki tüm kitap severlerin severek okudukları aşk romanlarını sizler için sıraladık. Listede yer alan tüm kitapları Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz.

Alain de Botton Kitapları Nelerdir?

Yazar 20 Aralık 1969 yılında Zürih’te dünyaya gelmiştir. Yahudi asıllıdır ve Londra’da yaşamaktadır. Alain de Botton kitapları Kitap Vadisi’nde yer almaktadır. Yazarın kitaplarını sıralamak gerekirse;

 • On Love: A Novel (2006)
 • Romantik Hareket – Seks (1994)
 • Öp ve Anlat (1995)
 • Proust Yaşamınızı Nasıl Değiştirebilir? (1997)
 • Felsefenin Tesellisi (2000)
 • Seyahat Sanatı (2002)
 • Statü Endişesi (2004)
 • Mutluluğun Mimarisi (2006)
 • Çalışmanın Mutluluğu ve Sıkıntısı (2009)
 • Havaalanında Bir Hafta (2009)
 • Ateistler için Din (2012)
Devamı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.