x
Sıralama seçin
Toplam 213 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6

Fantastik

Fantastik kitapları diğerlerinden farklı kılan olayların yaşadığınız dünyanın dışında geçmesi ve hiç bilinmedik, evrende var olmayan yeni dünyalar yaratılmasıdır. Bu tarz kitapları okurken siz de kendinizi tanıştığınız yeni alemin bir parçası gibi hissedersiniz. Karakterlerin yaşadıkları maceralara kendinizi kaptırıp elinizden kitabı düşüremeyecek hale gelebilirsiniz. Fantastik okuma kitapları arasında her yaş grubuna hitap eden farklı seçenekler vardır. Çocuklar, gençler ve yetişkinler yaşlarına uygun kitap seçeneklerinden istediklerine sahip olabilir.

Herkes için ideal roman farklıdır. Kimi insan için okuması çok kolay olan bir roman kimisi için sıkıcı ve zorla okunan bir metne dönüşebilir. Sürekli okuyanlar, yeni bir kitap satın almadan önce okuyucu yorumlarını, özet bilgileri detaylı şekilde inceler. Siz de Kitap Vadisi’nde yorumları okuyarak ve puanlamalara bakarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Fantastik Seri Kitaplar

Fantastik seri kitaplar, birbirinin devamı niteliğinde olan bir set şeklindedir. Seride yer alan kitaplara bir arada sahip olarak ara vermeden tüm macerayı bir solukta okuyabilirsiniz. Seri olarak birçok seçenek karşınıza çıkar. Hainin Oyunu, Yürüyen Ölüler, The Originals gibi farklı setleri satın alarak uzun soluklu bir maceranın içine dalabilirsiniz. Popüler serilerin başında Yüzüklerin Efendisi kitap serisi gelir. Sinemaya da 3 film şeklinde aktarılan ve toplam 11 dalda Oscar almayı başaran film, serinin popülerliğini de bir hayli artırmıştır. Bu serinin hayranlarındansanız, Zaman Çarkı serisini de okunacaklar listesine ekleyebilirsiniz.

Seri olarak tercih edebileceğiniz Karanlık Cevher de hem çocukların hem de yetişkinlerin seveceği türdendir.  Leigh Bardugo setinde yer alan kitaplar da özellikle üstün güçleri olan karakterlerin başrolde olduğu hikâyeleri sevenler için idealdir. Çoğu kişinin filmlerini defalarca izlediği Harry Potter kitap olarak okunması gerekenler arasındadır. Harry Potter kitap serisini satın alarak hikâyeyi orijinal haliyle okumanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Açlık Oyunları-Suzanne Collins, popüler bir kitap okumak isteyenler için mantıklı bir seçim olabilir.

Genç Fantastik Kitaplar

Genç fantastik kitaplar arasından seçim yaparken yaş grubuna göre doğru karar vermek gerekir. Bazı kitaplar içerdiği korku ve metafizik ögeleri nedeniyle daha üst yaş gruplarına hitap ederken bazıları daha küçük yaşlardaki okuyucular için uygundur. Gençler, fantastik aşk kitaplarını da severek okur. Benim İçin Öl isimli kitap, annesini ve babasını trafik kazasında kaybeden genç kızın yaşadığı aşkı konu alır. Buradaki olayları fantastik boyutlara taşıyan ise genç kızın normal bir insan olmamasıdır. Farklı bir tür olan genç kız, kendini farklı düşmanlardan korumak zorundadır.

Vampir Akademisi-Richelle Mead, fantastik maceraların arasına aşkı da alan bir romandır. Vampirler arası mücadele ve bu mücadeleden kaçan iki genç kız eğitim aldıkları akademi de farklı olaylarla karşılaşırken kendilerini sürekli tehlikelerden korumak zorunda. Gençlerin seveceği bir diğer sürükleyici roman ise Bir İz Bırak-Veronica Roth’un eseridir. Bu eserde hem aşkı hem de arkadaşlığı bulabilirsiniz. Farklı galaksiler, hükümdarlar ve özel güçlerin buluştuğu bu romanın hayranları devam kitabını sabırsızlıkla beklemekte. Bu kitabı sevenler Bitmeyecek Öykü-Michael Ende’yi de okumalıdır.

Fantastik Çocuk Kitapları

Yetişkin fantastik kitaplar kadar çocuklar için olan eserler de oldukça popülerdir. Çocuklara hitap eden fantastik eserler, 9-10 yaş döneminden sonra okunabilir. Bu dönemde artık çocuklar, gerçek ve hayal arasındaki ayrımı net anlayabilir. 9-10 yaş kitap okuma alışkanlığı kazanmak için de ideal bir dönemdir. Bu yaşlardaki çocuklara sevecekleri türlerden kitaplar hediye ederek, okuma alışkanlığı kazanmalarına yardımcı olabilirsiniz. Ejderhalarla büyüyen bir kızı anlatan Buz Ejderhası-George R. R. Martin, çocukların çok seveceği bir eserdir.

Fantastik romanlar arasında Spider Man gibi süper kahramanların başrolde olduğu eserler de vardır. Spider-Man: Öfkeli Kanatlar kitabı bu noktada tercih edilebilir. Kitap, aynı isimli oyunun hikâyesini anlatması yönüyle de ilgi çekicidir. Hikâyesini öğrenerek oyunu daha bilinçli şekilde oynamak isteyenler, God of War-J. M. Barlog okuyabilir. Türk fantastik kitaplar arasında çocuklar için uygun bir eser arayışındaysanız, Beyaz Kanatlı Vampir serisini tercih edebilirsiniz. Heyecan, macera ve eğlenceyi buluşturan bu seri kitap, okumayı sevmeyen çocuklara bile okuma alışkanlığı kazandıracak türden.

Yetişkin Fantastik Kitaplar

Bazı kitaplar korku, cinsellik gibi farklı unsurları barındırdığı için belli bir yaş grubunun üzerindeki okuyuculara hitap eder. Özellikle korku teması, bu tür eserlerde hâkimdir. Paranormal olaylar ya da esrarengiz varlıklar gibi farklı durumların işlendiği romanlarda, heyecan bir an bile azalmaz. Vampirlerin dünyasına girmeyi sevenler, Drakula – Bram Stoker’ın bir başyapıt niteliğinde olan eserini tercih edebilir. Vampirlerin şahı olarak bilinen Drakula’nın hikâyesini dinlerken alt metinlerde saklı toplum eleştirilerine de kulak vermekte fayda var. Eğer kült bir eser arayışındaysanız, Fahrenheit 451 – Ray Bradbury sizi oldukça etkiler.

Üç Sahtekâr – Arthur Machen, insanların başından geçen gizemli olayları ve bu olayların peşine düşen karakterlerin yaşadıkları dehşet verici anları sunan bir romandır. Eski çağlardan gelen gizemlerle ortaya çıkan farklı karakterler de romanı daha heyecanlı kılar. Korkunun dozunu biraz daha artırmak ve tuhaf görünümlü yaratıkları da işin içine dâhil etmek için Innsmouth’un Üzerindeki Gölge – H. P. Lovecraft kitabını, okunması gerekenler arasına ekleyebilirsiniz. Fantastik canavarlar kitapları arasında oldukça popüler olan bu eseri okurken siz de bir nebze ürperebilirsiniz. Frankenstein-Mary Shelley’in anlatımıyla canavarların yaşamını okumayı sevenlere hitap eder. Büyülü Eşyalar Koleksiyoncusu-Peren Ercan’ın muhteşem anlatımıyla okuyabileceğiniz eserler arasındadır

Fantastik Mitoloji Kitapları

Fantastik eserlerde tarihsel olayları da görmek isterseniz, mitolojinin dâhil olduğu konulara sahip kitapları tercih edebilirsiniz. Bu noktada akla ilk gelen eserlerden biri Game Of Thrones-George R. R. Martin’in romanıdır. Bu romanın televizyon dizisine uyarlanması da popülerliğini artırmıştır. Her ne kadar birebir belirli bir dönemi anlatmasa da MS. 5.yy - 10.yy İngiltere’sinden etkilendiğini söylemek mümkündür. Bu tarz eserleri sevenlerin okuyabileceği bir diğer kitap da İskandinav Mitolojisi-Neil Gaiman’dır. Her ne kadar gerçekte olmasa da mitolojik bir evrenin yaratıldığı eserlerden biri Yüzüklerin Efendisi Hobit serisidir. Bu eserde yaşanan savaşlar ve verilen mücadele, size antik dönemleri anımsatır.

En İyi Fantastik Kitaplar

En iyi kitabın hangisi olduğunu tamamen kendi tercihlerinize göre ya da yazarlardan yola çıkarak belirleyebilirsiniz. Fantastik edebiyatın öncü yazarlarından biri Ursula K. Le Guin’dir. Yerdeniz Büyücüsü–Ursula K. Le Guin’in en popüler eserlerinden biridir. Harry Potter ile benzerlikler taşıyan ve ondan önce yazılan Yerdeniz Büyücüsü’nde bir büyücünün yaşamı çocukluğundan itibaren ele alınmakta. Gecenin Gizemli Oyunu: Paradokya-Cem Gülbent adlı yazarın kitabı. Bu kitabın en güzel yönü beyninizi şifreleri çözmek için zorlaması ve sizi de romanın içerisine aktif bir şekilde dâhil etmesidir.

En Çok Okunan Fantastik Kitaplar

Çok okunan fantastik kitapların başında yarı insan yarı deniz canlısı olan bir karakterin mücadelesini anlatan Su Adamı – Aleksadr Belyaev gelir. Belyaev’in ilk bilimkurgu yazarlarından olması O’nu Rus edebiyatında önemli bir yere taşır. Klasik bilim kurgu yapıtlarından hoşlananlar, Nefes – Ted Chiang’in eserini okuma listesine ekleyebilir. Bestseller listelerinde uzun süre tahtını korumuş olan Mekanik Melek-Cassandra Clare tarafından yazılan eser, yeni nesil fantastik kitaplardan hoşlananlara yöneliktir. Siz de bu kadar çok seçenek arasından tercihlerinizi yapabilir ve Kitap Vadisi’nden siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Devamı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.