Kitap Vadisi Güvenilir mi?

27 Ağustos 2020
Kitap Vadisi Güvenilir mi?

Kitap Vadisi Güvenilir mi?


Alışverişlerin çoğunun online olarak yapıldığı bir çağdayız. Yediğimiz yemekten market alışverişine, mobilyalarımızdan kitaplarımıza kadar birçok ihtiyacımızı artık internet üzerinden karşılıyoruz.
Bu durum, hayatımızda ciddi bir kolaylık sağlamasının yanında bazen bizi tedirgin edebiliyor. Aldığımız ve ödemesini online olarak yaptığımız ürünün elimize ulaşmama ihtimali ya da aldığımız ürün yerine farklı ve ödediğimiz bedelin çok altında bir ürün gönderilmesi gibi durumlar online alışveriş yaparken bizi rahatsız eden sebeplerden bazıları.
Böyle sorunlarla karşılaşmamak ve güvenli alışveriş yapmak için güvenilir web sitelerini tercih etmelisiniz.
Güvenilir Sitelerin Özellikleri


SSL Sertifikası Var mı?


Güvenli bir web sitesini ziyaret ettiğinizde, adres çubuğunda Site Kimliği Düğmesi (asma kilit) yer alır. Bu düğme, girdiğiniz web sitesinin güvenli olduğunu ve SSL Sertifikası’na sahip olduğunu gösterir.
Kitap Vadisi’ni ziyaret ettiğinizde adres çubuğumuzda yer alan Site Kimlik Düğmesi’ni görebilirsiniz. Ayrıca anahtar işaretinin üstüne tıkladığınızda karşınıza çıkan “Sertifika” seçeneğinden sertifikamızın tüm detaylarına ulaşabilirsiniz.
İletişim Bilgileri Sitede Yer Alıyor mu?
Bir web sitesini güvenilir olarak tanımlayabilmemiz için site içerisinde iletişim ve adres bilgilerinin yer alması gerekir. Herhangi bir sorun durumunda, ulaşabileceğiniz bir e-posta ya da telefon numarası ya da gidebileceğiniz bir adresin olması alışverişlerinizi güvenle yapmanız için gerekli kriterlerden biridir.
Kitap Vadisi web sitemizde tüm iletişim bilgilerimiz yer almaktadır. Dilediğiniz zaman mail ya da telefon üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Sitede Sosyal Medya Bağlantıları Bulunuyor mu?


Herhangi bir hizmet aldığınız bir web sitesini incelerken mutlaka sosyal medya hesaplarını da kontrol etmelisiniz. Sitede yer alan sosyal medya butonlarına tıkladığınızda ilgili sayfalara yönlendiriliyorsanız ve sosyal medya hesaplarını incelediğinizde gördüğünüz içerikler sizi memnun ediyorsa o siteye güvenmek ile ilgili listenize bir artı daha koyabilirsiniz.
Özellikle sosyal medya hesaplarında yer alan müşteri yorumları size ürün ya da marka hakkında oldukça fazla fikir verecektir. Kısa bir araştırmayla; ürünün ne kadar sürede kullanıcıların eline ulaştığı, kalitesi vb. bilgilere ulaşabilirsiniz. Ancak burada uyarmamız gereken bir şey var: İnternet kullanıcılarının çoğu aldıkları hizmetten memnun olmalarından ziyade hizmet ile alakalı bir aksama olması durumunda geri bildirim yapma eğilimindedir. Yani kargosu eline geç ulaşmış tek bir kişinin yorumu genelleme yapmanıza sebep olmamalıdır. Burada ilgilenmeniz gereken mesele, kargosu geç ulaşan kişi ile firmanın kurduğu diyalog ve firmanın süreci yönetme şeklidir.

Sitede Dilbilgisi Hataları Var mı?


Herhangi bir sitede, normalin çok üzerinde yazım yanlışları, bozuk cümleler ya da eksik kelimeler bulunuyorsa bu sitenin güvenilirliğini mutlaka sorgulamalısınız.
Bu tarz siteler teknik olarak güvenilir olsa da dilbilgisi hataları, sitedeki bilgilerin güvenilirliği konusunda şüphe uyandıracaktır. Ayrıca Google da bu tarz siteleri güvenli bulmaz ve sıralamalarda üst sıralara çıkartmaz.

Reklamlar Normalin Üzerinde mi?


Çoğu site reklam alıyor ancak bazı sitelere tıkladığınızda yoğun reklam sebebiyle istediğiniz içeriklere ulaşmakta dahi zorluk çekebilirsiniz. Bu tarz siteler sizi farklı sekmelerde otomatik açılan reklamlara da yönlendirir. Aynı anda birçok farklı reklam sesi duyabilirsiniz. Böyle sitelere denk geldiğinizde hızlı bir şekilde çıkmanızı öneririz.

Güvenli ve hızlı alışveriş için Kitap Vadisi’ni tercih edebilirsiniz. Alışveriş ile ilgili tüm süreçlerinizde aklınıza takılan sorular için bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.