Çocuklar için Kütüphane

09 Temmuz 2020
Çocuklar için Kütüphane

Çocuklar için Kütüphane

 

Biliyorsunuz ki çocukken okuduğumuz kitapların; düşünce yapımızı, değer yargılarımızı, davranış biçimlerimizi etkilemesinde çok önemli bir rolü vardır. Üzerinden ne kadar yıl geçerse geçsin o zamanlarda okuduğumuz kitapların yerini hiçbir şey tutmaz. Kitap Vadisi ailesi olarak hem şimdiki çocuklar hem de geçmişteki sizlerin okuyup çok beğendiğinizi düşündüğümüz kitapları listeledik.

 

Çocuk Kalbi

Üçüncü sınıfa giden Enrico bir günlük tutmaya başlar. Bu sınıfta yeni bir öğretmeni, yeni arkadaşları vardır. Enrico kısa sürede sınıftaki her çocuğun farklı bir hikâyesi olduğunu keşfeder. Bazılarının ailesi çok zengin, bazılarının ailesi ise çok fakirdir. Enrico defterine yazdıkça, okulda sadece dersleri değil hayatı da öğrenmeye başladığını fark edecektir.

 

Küçük Prens 

KÜÇÜK PRENS, hem çocuklara hem de yetişkinlere seslenen klasik bir yapıt. Bu yapıt, küçük bir gök cisminden gelen ve çölde bir havacının karşısına çıkan küçük bir çocukla -kitaptaki Küçük Prens'le- ve bu çocuğun yıldızlararası gezileriyle ilgilidir. Bu geziler, aslında "insanlık durumu"nun da sergilendiği sembolik bir öyküdür. 

 

Oz Büyücüsü 

Haydi, Dorothy'yle köpeği Toto'ya katıl ve gizemli Zümrüt Şehri'ne giden sarı taşlı yolu takip et. Bu yolda Dorothy'ye kimler eşlik ediyor kimler: Kafası karışık bir Korkuluk, konuşan bir Teneke Adam, korkak bir Aslan... Muhteşem Oz Büyücüsü'nün yaşadığı Oz Diyarı'na doğru heyecanlı bir yolculuğa çıkmanın tam zamanı!

 

Pinokyo 

Pinokyo, İtalyan edebiyatının en neşeli olduğu kadar en dokunaklı öykülerinden biridir. Geppetto Usta'nın konuşan bir odun parçasından yaptığı ve Pinokyo adını verdiği kukla, küçük bir çocuğa dönüşmenin özlemi içindedir. Ancak bu yürüyen ve konuşan tahta çocuğun yaramazlığı başına olmadık işler açar ve kendini tanıyıp yüreğindeki arzuya kavuşana dek bir dizi soluk kesen, zorlu maceradan geçmesi gerekir. Carlo Collodi'nin yüz yılı aşkın bir süredir dünyanın dört bir yanında bilinen ve sevilen bu yapıtı, bütün zamanların en çok okunan kitaplarındandır.

 

Ömer Seyfettin’den Seçme Hikayeler 

 

Edebiyat tarihimizin en önemli yazarlarından Ömer Seyfettin, hikâyeleriyle zamanına ışık tutmuş, edebiyatımızın mihenk taşlarından biri olmuştur.Yazarın olağanüstü bir duyarlılıkla kaleme aldığı eserleri, tarihin dönüm noktası olan bir bölümünü gelecek nesillere taşımıştır.Merakla okuyacağınız bu kitapta yazarın özenle seçilmiş hikâyeleri yer almaktadır.

 

Muzaffer İzgü – Anneannemin Akıl Almaz Maceraları 

 

Muzaffer İzgü'nün çocuklar tarafından çok sevilen "Anneannemin Akıl Almaz Maceraları" serisinin sürükleyici öykülerle dolu bu kitabında da anneannemiz Hikmet Hanım gelin oluyor, lunaparkta uçuyor, sürprizler yapıyor. Yani yine güldürüyor, şaşırtıyor, sevindiriyor. Bu kez, evin kedisi Tekir de yaşanan serüvenlerden payını alıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.