2000 TL Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava. Stoktaki Ürünler Aynı Gün Kargoya Verilir
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim

Yordam Kitap

Yayın hayatına Ekim 2006’da başlayan Yordam Kitap, yazarları, çevirmenleri, çalışanları ve okurlarıyla birlikte 10. yılını kutlayacak olmanın sevincini ve gururunu yaşıyor. Dünyayı Sarsan On Gün ile yola çıktık; şimdi önümüzde, aralarında Kapital’in de bulunduğu 300 önemli eserden oluşan koca bir kitaplık yükseliyor.

Kuruluşumuzdan bu yana geçen 10 yıl içerisinde, dünyada ve Türkiye’de önemli politik ve toplumsal gelişmeler yaşandı: 2008 finansal krizi, Arap Baharı, Occupy (İşgal Et) hareketleri, Gezi İsyanı, Orta Doğu’da vekalet savaşları ve büyük göç dalgaları... Bu çalkantılı dönemin aktüel olaylarını tarihsel zeminde çözümleyen çok sayıda kitap yayınladık. Bizi takip eden okurların da gayet iyi bildiği gibi, yüzeydeki hareketlerden ziyade, dipten gelen büyük akıntılarla ilgiliyiz. Bu yüzden, felsefe ve tarih çalışmaları yayın çizelgemizde önemli bir yer tutuyor; “Manga/Çizgi” dizisinde yer alan kitaplarımız dahi “gideni ve gelmekte olanı” anlatmakta.

Yordam Kitap’ın başarısı ve gördüğü ilgi, bu topraklardaki ilerici-sosyalist birikimin bir yansıması, anlamlı ve güven veren çabaların destek göreceğinin somut bir örneğidir. Yayın faaliyetimizin, Marksizmin saygınlığının yükselmesine katkıda bulunduğuna, kitabevi raflarındaki ve akademideki görünürlüğünü arttırdığına inanıyoruz. Yıllar itibarıyla okur sayımızın çoğalmış olması iyimserliğimizi besliyor. 

Dünyadan ve Türkiye’den, belli başlı Marksist yazarların ağırlıklı bir bölümünü Yordam Kitap bünyesine katarak, bu devasa birikimin farklı eğilimlerine yer verme gayreti içinde olduk; niteliği öne çıkaran, birleştirici bir yayın çizgisi izledik.

Karl Marx, “İnsanlık, önüne ancak çözüme bağlayabileceği sorunları koyar. Çünkü yakından bakıldığında, her zaman görülecektir ki, sorunun kendisi, ancak onu çözüme bağlayacak olan maddi koşulların mevcut olduğu ya da gelişmekte bulunduğu yerde ortaya çıkar”, demişti. Yayına hazırladığımız her kitapta bu sözü hatırda tuttuk: Yordam’ın logo ağacındaki her bir harf, insanlığın önüne koyduğu sorunların çözümünü içinde taşıyan birer tohum.

Logomuzu ve ilk kitaptan başlayarak tüm kapaklarımızı Savaç Çekiç tasarladı. Kitapların içeriğine verdiğimiz önemi ve değeri, üst düzeyde bir görsellikle destekleme gayreti içinde olduk. İçerik ve tasarımla birlikte, güzel ve özenli bir dili okura duyduğumuz saygının, gönül borcunun gereği saydık.

10. yılındaYordam Kitap’a bir yol arkadaşı geldi: Yordam Edebiyat. İlk kitaplarını Gezi’nin yıldönümünde, 1 Haziran’da çıkaran Yordam Edebiyat ile yeni bir kulvar açmak, edebi ürünlerin hem sayısını çoğaltmak hem de onları görünür kılmak istiyoruz. Bu yıl sonuna kadar, hepsi de dünya edebiyatından birer başyapıt olan, yirmiye yakın çeviri roman kitapçı raflarında yerini alacak.

Yordam Kitap’a katkıda bulunan yazar ve çevirmenlerimize; “künye”de adı geçen veya geçmeyen, “perde arkası” yükleri taşıyan çalışanlarımıza ve elbette binlerce okurumuza.. hep yanımızda oldukları için teşekkür ederiz.

Yeni kitaplarda buluşmak dileğiyle,

Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Toplam 368 ürün bulunmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.