x
Sıralama seçin
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

TYT Kitapları

Hayat bir sınav. Hem gerçek anlamda hem de mecazi anlamda. Uzun bir maraton olan hayatta, geçmek zorunda olduğumuz ve bizden sonra çocuklarımızın da geçmek zorunda oldukları birçok sınav mevcut. Güzel bir meslek sahibi olmak ve hayat standartlarını arttırmak için kısaca iyi bir geleceğe yatırım yapmak için, önümüze çıkan tüm sınavları başarıyla geçmek gerekiyor. Geçilmesi gereken çoğu sınavda, bizlere yardımcı olacak  ve yol gösterecek olan kitapları sizler için sıraladık. Sınavlara hazırlık konusunda ihtiyacınız olan tüm kitapları ve kitap setlerini Kitap Vadisi’nde bulabilirsiniz.

LGS Nedir? LGS İçin Hangi Kitaplardan Faydalanılabilir?

LGS ‘Liselere Geçiş Sistemi’ açılımıyla ortaöğretime geçiş sistemini ifade etmektedir. Beceri temelinde mantık muhakemesi yeteneğini ölçer. Altı dersin konularının işlendiği sınavda Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil (İngilizce) ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sorular çıkmaktadır. Sınav sabah ve öğlen olmak üzere iki kısımda gerçekleştirilir. Sabah 50 soru sözel ve öğlen 40 soru sayısal olmak üzere toplam 90 soru yer almaktadır.  Sözel sorular için verilen zaman 75 dakika, sayısal bölüm için verilen süre 80 dakikadır. Sınavda üç yanlış bir doğruyu götürmektedir.

LGS sınavıyla ilgili Kitap Vadisi’nde birçok kitap seçeneği bulabilirsiniz. LGS hazırlık kitapları, LGS test kitapları, LGS soru bankası ve paragraf test kitapları ile sınava hazırlanmak çok kolay. En çok satan LGS kitap seçeneklerini sıralamak gerekirse;

Lise Ders ve Test Kitapları Nelerdir?

TYT ve AYT sınavına hazırlanmak için sadece lise son sınıfta ya da liseden mezun olduktan çalışmak yeterli olmaz. İşi baştan sıkı tutan her öğrenci, milyonlarca kişiyle yarıştıkları bu zorlu süreçten alnının akıyla çok zorlanmadan çıkacaktır. Geleceğin belirlendiği bu sınavlara hazırlanmak için 9, 10 ve 11. sınıftaki derslere gereken özen gösterilmeli ve çalışılan konularda soru çözerek pratik yapılmalıdır. Sınıf sınıf hangi kitapları almanız gerektiğini sıralamak gerekirse; 

 9. sınıf test kitapları ve 9. sınıf test kitap setleri seçeneklerini Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz.

10. sınıf kitapları için bir sıralama yapmak gerekirse;

Kitap Vadisi’nde 10. sınıf kitapları ve 10. sınıf test kitapları seçeneklerini bulabilirsiniz.

TYT Nedir? TYT İçin Hangi Kitaplardan Faydalanılabilir?

TYT açılımı ‘Temel Yeterlilik Sınavı’ demektir. Üniversiteye hazırlanan gençlerin girdikleri bu sınav tek oturumdan oluşmaktadır. Öğrenciler 1. gün girdikleri bu sınavın ardından 2. gün AYT ve 3. gün YDT alan sınavlarına girerler.

Öğrencilerin üniversite sınavına girerken girdikleri TYT sınavı matematik, Türkçe, fen bilimleri ve sosyal bilgiler konularından oluşan 120 sorudan oluşmaktadır. Sınav süresi 135 dakikadır. TYT genel sınav puanını %40 etkilemektedir. Sınava son sınıf lise öğrencilerinin yanında lise mezunu gençlerde girebilir. Sınavda çıkan sorular genel olarak 9. Ve 10. sınıfta öğrenilen konulardan oluşur.

TYT hazırlık kitapları satın almak için Kitap Vadisi’ni ziyaret edebilirsiniz. En iyi TYT kitapları için tercih edebileceğiniz seçenekleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Tyt soru bankası alırken konuları iyice pekiştirebilmek adına her ders için ayrı soru bankası seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Ancak soru bankası seçeneklerini incelerken, soruları çözmenizde yol gösterici olacak TYT konu anlatımlı kitap seçeneklerini de araştırmalısınız. TYT kitapları Kitap Vadisi’nde sizleri bekliyor.

TYT konu anlatımlı kitaplar;

TYT fizik soru bankası seçeneklerini sıralamak gerekirse;

TYT test kitapları arasında birçok seçeneğe sahip olan fizik soru bankası seçeneklerini Kitap Vadisi’nde bulabilirsiniz. Öğrenciler tarafından en çok tercih edilen kitapları şu şekilde sıralayabiliriz;

TYT biyoloji kitapları arasında en çok tercih edilen TYT biyoloji soru bankası seçeneklerinin en çok satanlarını Kitap Vadisi’nde bulabilirsiniz.

TYT kimya soru bankası seçeneklerini Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz.

TYT Tarih soru bankası seçeneklerini sıralamak gerekirse;

TYT Türkçe soru bankası seçenekleri içinden en çok tercih edilenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • 2022 TYT Türkçe Kavramsal ve Beceri Temelli Soru Bankası – Ephesus Yayınları
 • TYT Türkçe Soru Bankası – Tudem Yayınları
 • TYT Türkçe 1000 Soru Yeni Nesil Sorular – Soru Bankası – Çapa Yayınları
 • 2021 TYT Türkçe 10 Adet Deneme Sınavı
 • TYT Türkçe Tamamı Video Çözümlü Sivri Denemeler – Ateş Yayınları
 • 2021 TYT Türkçe Kazanım Odaklı Konu Özetli Soru Bankası – Destek Bil Yayıncılık

TYT matematik kitapları seçeneklerini Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz. TYT kitap seti seçeneklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Soru Uzmanından TYT Matematik Soru Bankası – Kerem Siraay Yayınları
 2. Venn TYT Matematik Soru KitabıYazıt Yayınları
 3. 2022 Yeni Nesil TYT Matematik Soru BankasıİSEM Yayıncılık
 4. TYT Matematik Yeni Nesil Föy Soru Bankası – Delta Kültür Yayınevi
 5. DGS ALES TYT Matematik Sayılar Video Ders Notları Tasarı Yayıncılık
 6. 49 Günde TYT Matematik Kampı – Tonguç Akademi
 7. 70 Günde TYT Matematik Kampı Video Ders Kitabı ( Özel Ders Formatlı) – Mert Hoca Yayınları
 8. TYT Matematik Set 1 Kazanım Merkezli Soru Kitapçığı – Sonuç Yayınları

Ayrıca Kitap Vadisi’nde TYT denemeler ile ilgili de birçok kitap seçeneğini bulabilirsiniz.

 

AYT Nedir? AYT İçin Hangi Kitaplardan Faydalanılabilir?

‘Alan Yeterlilik Testleri’ açılımıyla AYT, Türk Dili ve Edebiyatı – Sosyal Bilimler 1, Sosyal Bilimler 2, Matematik ile Fen Bilimleri teslerinden oluşmaktadır. Sınava giren adaylar hangi bölüme girmek istiyorlarsa, o alandaki soruları çözmek durumundadır. Sınav sonucunda SAY, SÖZ ve EA puan türlerinin hesaplandığı sınavda, tüm puanların hesaplanmasını isteyen adaylar tüm soruları cevaplamalıdırlar.

TYT AYT kitapları ve TYT AYT soru bankası seçeneklerini Kitap Vadisi’nden satın alabilirsiniz.

AYT kitapları ile ilgili seçenekleri sıralamak gerekirse;

AYT denemeler için Kitap Vadisi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Üniversite sınavlarına hazırlık kitapları arasında yer alan AYT ve TYT kitaplarının en çok satan seçeneklerini bulabileceğiniz Kitap Vadisi’nde ayrıca sınava hazırlık kitapları yanında  diğer eğitim kitapları, dil öğrenme kitapları, sözlük kitapları ve sözlükler ve konuşma kılavuzları seçeneklerini de bulabilirsiniz.

 

Devamı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.