x
%33

Politik Parasal Konjonktür Teorisi Çerçevesinde Paranın Siyasi Rotası

 Yazar : Ahmet Emrah Tayyar Yayınevi : Pelikan Yayıncılık Bu kategorideki tüm ürünler
ISBN Kodu : 9786257602280
*Stokta Var, Aynı Gün Kargo*
65,00
43,55
Stok Miktarı: 5
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • Ürün Tanıtımı

  Doktora eğitimim sırasında “Politik İktisat” severek aldığım derslerden biriydi. Ders genelde belirlenen konuların sunumu ve tartışılması üzerinden ilerliyordu. Siyasi kararların ekonomi üzerindeki etkileri hep ilgimi çekmişti. Bu nedenle sunum konusu tercihimi politik konjonktür teorilerinden yana kullandım. Araştırma yaptıkça ve makaleleri okudukça ilgimin daha da arttığını fark ettim. Belki de bu ilgiyi biraz abartarak doktora tez başlığımı “Politik Para Arzı Dalgalanmaları: Türkiye Örneği” olarak belirledim.

  Doktora tezimi ara vermeden tam 3 yıl çalışarak bitirdim. Çalışmalarımın ilk yılını sadece araştırma yaparak ve sayısız makale okuyarak geçirdim. Çalışmam doktora tez savunmasında jüri tarafından beğenilince konuyu akademiye kazandırma fikri oluştu. Doktoradan sonra konuyla ilgili Türkiye için daha önce araştırılmamış farklı soruların çözümüne yönelerek çeşitli makaleler yazdım. Hem doktora tezimi hem de konuya yönelik olarak yazdığım makaleleri bir araya getirerek elinizde bulunan akademik kitabı ortaya çıkardım.

  Politik iktisat alanında bana katkıları yadsınamayacak kadar fazla olan değerli hocam Prof. Dr. Feridun Yılmaz’a, sayısız kez çalışmalarımı okuyarak düzelten ve tecrübelerini her fırsatta aktaran değerli hocam Prof. Dr. Hülya Kanalıcı Akay’a teşekkürlerimi sunarım. Ekonometrik analizlerle ilgili olarak bana sonsuz katkı sağlayan Doç. Dr. Filiz Eryılmaz’a ve gerekli kontrolleri sağlayarak önerilerde bulunan sevgili arkadaşım Doç. Dr. Ömer Faruk Biçen’e özellikle teşekkür ederim.

  Kitapla ilgili olarak tüm hata ve eksiklikler tarafıma aittir. Çalışmamın tüm merak eden kitleye, araştırmacılara, akademik camiaya ve ilgilenen herkese faydalı olmasını dilerim.

  Özellikler

  Basım Tarihi : 1 2022

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 304

  Ağırlık : 325 gram

  En / Boy : 16 / 24

  Cilt Tipi : Ciltsiz

  Kağıt Tipi : 1. Hamur

  Basım Yeri : Türkiye - İstanbul

  Dil : Türkçe

  Katkıda Bulunanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.