x
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • Ürün Tanıtımı

  Doktor Jonathan Murray yeni doğan kızının göründüğü kadar zararsız olmadığından şüpheleniyor. Sammy Agnew karanlık geçmişiyle boğuşuyor ve kanındaki şiddetin oğlunda da gizlendiğinden korkuyor. Şehir alevler içinde ve yetkililer kontrolü kaybediyor. İşler çığrından çıktıkça ve doğru ile yanlış arasındaki çizgiler bulanıklaşmaya başladığında, bu iki baba kimi korumayı seçecek? Derinlikli, sürükleyici, heyecan dolu, özgün, çok güçlü aile sevgisi ve bir fedakârlık öyküsü olan bu kitap gizem ve merakla dolup taşıyor.

  Kundakçılar ile Türk okuyucusunun ilk kez karşısına çıkan yazar Jan Carson, Kuzey İrlanda’da, Belfast’ta yaşıyor. İlk romanı Malcolm Orange Disappears 2014’te yayımlanıp beğeni topladı. Ardından kısa bir derleme olan Children’s Children (2016) ve çok kısa öykülerden oluşan bir antoloji olan Postcard Stories (2017) çıktı. Başka pek çok başarısının yanı sıra 2016’da Sean O’Faolain kısa öykü ödülüne son listede aday gösterildi ve Harper’s Bazaar kısa öykü yarışmasını kazandı. Çok beklenen ikinci romanı The Fire Starters (Kundakçılar), Nisan 2019’da Birleşik Krallık ve İrlanda’da yayımlandı. Kundakçılar, yazarın Türkçe yayımlanan ilk kitabıdır. The Fire Starters (Kundakçılar) 2019 yılında Avrupa Birliği Edebiyat ödülünü kazandı.

  Bu romanın ana konusu, derin bir hoşnutsuzluk ve toplumsal huzursuzluk dolu bir yaz boyunca Belfast'ta yaşayan iki babanın hikâyesidir. İsyanlar ve kundakçılıkla dolu bir arka planda, 12 Temmuz anma törenlerinde Orange yürüyüşlerinin devasa şenlik ateşleri yaşanırken, Jonathan ve Sammy krizlerle baş etmeye çalışmaktadırlar.

  Jonathan için, melankolik bir içe kapanmanın ardından etrafındaki insanlarla bağlantı kurma fırsatlarını kucaklayan bir hayata dönüştürebilecek an gelmiştir. Jonathan, yeni doğmuş bir bebeğin tek ebeveynidir ve mücadele etmesi gereken soru, çocukla yaşadığı sevgi ve zevkin, kızının bir Siren olan annesinden miras kalan niteliklere sahip olduğu gerçeğini engellemesine izin verip vermemektir.

  Sammy için kriz, Sammy'nin kendi gençliğinde sergilediği öldürücü niteliklerin tüm özelliklerine sahip olan ve Sammy'yi kendi şiddetli dürtülerini kontrol altına almanın bir yolunu aramaya iten kurtarıcı özelliklerin hiçbirine sahip olmayan yetişkin oğluyla ilgilidir. Sammy, oğlunun kundaklama kampanyasının arkasındaki elebaşı olduğundan emindir. Buna göre hareket etmeli mi? Kendi oğlunu polise mi ihbar edecek?

  Özellikler

  Basım Tarihi : 9 2021

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 312

  Ağırlık : 312 gram

  En / Boy : 14 / 23

  Cilt Tipi : Ciltsiz

  Kağıt Tipi : Holman Kitap Kağıdı 60 Gram

  Basım Yeri : Türkiye - İstanbul

  Dil : Türkçe

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen : Ömer Çiftçi

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.