%30
ISBN Kodu : 9786257052665
"4" İş günü içinde kargoda
32,00
22,40
Planlanan Teslimat
:
29.06.2021
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • Ürün Tanıtımı

  Tahminleme, doğası gereği hayatın her anında yüzleştiğimiz bir gerçekliktir. Sabah kalktığımızda üzerimize giyineceğimiz kıyafetin ne olması gerektiğinden, yatırımlarımıza nasıl yön vermemiz gerektiğine kadar her alanda başvurduğumuz, bazen bilinçli ve matematiksel modellerden faydalanarak sonuca ulaşmaya çalıştığımız bazen de geçmiş deneyimlerimizin içgüdülerimizi harekete geçirmesiyle elde ettiğimiz sonuçlar bütünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Tahminleme demek fal bakmak demek değildir. Böyle olunca da temel mantıksal dayanaklar üzerinde yükselmeli ve her tahminin ayakları yere basmalıdır.

  İşletmeler elde ettikleri verilerin bir deniz feneri gibi yollarını aydınlattığını fark ettiklerinden bu zamana kadar geçmişlerini hep yol gösterici olarak kullanmışlardır. Tahminleme, geçmiş verilerden yola çıkılarak geleceğe yönelik öngörülerde bulunmak anlamına gelse de bu çok kısır bir tanım olarak kalacaktır. Bazen sadece geçmiş verilerimizi tek başına kullanmaz yanına bilgi beceri ve deneyimlerimizi de katarız. Başarılı işletmelerin temelinde geleceği doğru okuma yeteneği yatmaktadır.

  Bu kitap okuyucusuna hem matematiksel yöntemlerin nasıl uygulanacağını anlatmakta hem de nitel yöntemlerin neler olduğu hakkında bilgi vererek her ikisinin harmanlanmasından ortaya çıkacak sinerjiyi önemsemektedir. Profesyonel uygulayıcılar, akademisyenler ve öğrencilere kapsamlı içeriğiyle yol gösterici bir kaynak olması ümidiyle…

  Özellikler

  Basım Tarihi : 6 2020

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 164

  Ağırlık : 164 gram

  En / Boy : 16 / 23.5

  Cilt Tipi : Ciltsiz

  Kağıt Tipi : 1. Hamur

  Basım Yeri : Türkiye - Ankara

  Dil : Türkçe

  Katkıda Bulunanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.