x
%40
Baskısı Yok
ISBN Kodu : 9786059184281
"Baskısı Yok"
18,52
11,11
Stok Miktarı: 0
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • Ürün Tanıtımı

  "Fransız sosyolog Emile Durkheim, gelişen toplumların "organik dayanışma" esasına dayandığını belirtmekteydi. Bu dayanışma tipi farklı üretim, tüketim ve eğitim modelleri ile birlikte "modern toplumları" oluşturuyordu.

  Diğer bir sosyolog Ulrich Beck ise modern toplumları, genel belirsizlikleri sebebiyle "risk toplumu" şeklinde tanımlamıştı. Bu durumda, risk toplumunda yaşayan birey ve kurumların, risklerini analiz etmek ve yönetmek zorunda oldukları tartışmasız bir gerçekti. Ancak, risk analizi kavramının geçmişi çok daha eskilere dayanmaktaydı.

  Victor Hugo’nun Sefiller adlı başyapıtının bir film versiyonunda, Jean Valjean ile polis şefi Javert arasında bir konuşma geçer. Javert, artık polisin yeni yöntemler kullandığını, suçluların takip edildiğini, hatta kimin suçlu olabileceğini de öngördüklerini ifade eder. Aslında kendisi de bir suçlu olan Jean Valjean,bunun insanları “damgalayacağını” belirterek
  duydugu rahatsızlığı belirtir. Risk toplumunun vazgeçilmezlerinden olan risk analizi kavramı, kimsenin fişlendiği, imkanlarının kısıtlandığı bir yaklaşım değildir. Ancak, kamu adına yapılan faaliyetlerin daha ekonomik ve daha faydalı hale getirilmesi için, daha önce yaşanan olumsuzlukları matematik modeller kullanarak değerlendirmeye gayret eden bir yaklaşım olduğu da unutulmamalıdır."

  Özellikler

  Basım Tarihi : 5 2016

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 262

  Ağırlık : 262 gram

  En / Boy : 14 / 20

  Cilt Tipi : Ciltsiz

  Kağıt Tipi : 2. Hamur

  Basım Yeri : Türkiye - İstanbul

  Dil : Türkçe

  Katkıda Bulunanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.