kirmizi-kedi-yayinevi.jpg (314 KB)

Kırmızı Kedi Yayınevi

“Ne kedisiz ne kitapsız” diyerek yola çıkmamızın üstünden 10 yılı aşkın süre geçti.

Aradan geçen zamanda yüzlerce yerli ve yabancı yazarı okuruyla buluşturduk. 10. yılımızda 1000. kitabımızı yayımladık. 1000. kitabımız aynı zamanda Türkiye’de yayıncılık rekorları arasındaki yerini alırken biz rotamızı çoktan ötesine doğru çevirmiştik bile. Mottomuz belliydi, yazarlarımıza ve eserlerine sonuna kadar güveniyorduk. Ama asıl gücü, sayıları her gün artan okurlarımızdan aldığımızın da bilincindeydik. İyi okurun, sadık okurun “iyi kitap”tan yana duracağını biliyorduk. Bu çizgiden ayrılmadan devam ettik ve edeceğiz.

Birçoklarının yayımlamaya çekindiği güncel ve siyaset kitaplarını yayımlarken, “artık şiir okunmuyor” diyenlere art arda yaptığımız tekrar baskılarla cevap verirken, kısa sürede 1000 kitaba ulaşırken okurlarımızın varlığı bize güç verdi. Biz de yayınlarımızda bunun karşılığını vermek için çabalıyoruz…

Yeni Deniz Mecmuası ve Modern İpek Yolu gibi alanın özgün dergilerini yayımlamaya motivasyonumuzu hiç yitirmeden devam ettik.

Kırmızı Kedi olarak, değişen yeni dünyanın farkındayız. Buna okurlarımız da ayak uydurabilsin diye Çince dil öğretim kitap serisi yayımlamaya başladık. Çinli yayıncılarla ortaklığımızın edebiyat alanındaki meyvelerini gelecek günlerde beğeninize sunacağız…

Kırmızı Kedi Yayınevi geçtiğimiz yıl Max Aub, Ernst Jünger, Elias Petropoulos, Thomas Bernhard, Unica Zürn, Claude Simon, Michel Foucault, Alain Robbe-Grillet gibi dünyaca ünlü yazarlarla kitaplığını daha da zenginleştirdi. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu, Bahriye Üçok, Emel Esin, Nusret Hızır gibi imzalar yolumuzu aydınlatırken Avni Lifij, Feyyaz Kayacan, Özcan Ergüder, Sezgin Kaymaz, Faruk Duman, Pelin Özer gibi isimler Kırmızı Kedi ailesini daha da genişlettiler.

Gelecek günler yeni yazarların ve birbirinden zengin içeriğe sahip yeni dizilerin okurla buluşacağı günler olacak.

 

Sıralama seçin
Toplam 886 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 26 27 28
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.