%32
Baskısı Yok
ISBN Kodu : 9786054182473
37,00
25,16
Baskısı Yok Stok Alarmı
Planlanan Teslimat
:
22.06.2021
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • Ürün Tanıtımı

  Ay'ı işaret eden parmağa bakmakla, Ay'a bakmak aynı şey değildir. Allah'ın tek dini İslam'ı da öğrenmek istiyorsak, Kur'an'ı anlayarak okumalıyız. İşte, "Din" demek olan 400'ün üzerindeki Kur'an hükümleri...

  Tarık-13: Hiç kuşkusuz bu Tarık / Kur'an, doğru ile yanlışı ayırt edici gerçekleri açıklayan sözlerin kitabıdır / dinin kurallar bütünü, anayasasıdır".

  Al-i İmran-7: Ey Peygamber! Allah'ın indirmiş olduğu bu kitabın bazı ayetleri kesin hükümlü / muhken özellikli, değişmez, herkes tarafından açık seçik kolaylıkla anlaşılan ve kitabın anaları / temeli / ana iskeleti ve hedef / amaç mesajlarıdır. Geri kalanların bir kısmı ise çok anlamlı / benzeşimli (müteşabih) mesajlar olup, bunların bazısı ilahi yapı ile ilgili semboller halinde ve bazısı da muhkeme yönelik, araç / yöntem mesajlardır. Kalpleri fesat olanlar, insanların arasına fitne sokmak ve kafaları karıştırmak için, çok anlamlı olan müteşabih / araç mesajlara bile bile daha fazla önem verirler. Halbuki onların sembolik olanlarının gerçek anlamlarını bir Allah, bir de "Ey Rabbimiz! Bildirdiği ayetlerin hepsine inandık, hepsi Rabbimizdendir." diyen, bilim adamları bilir. Ayetlerin bu ayırımını da yine akıl, bilim ve düşünce sahiplerinden başkası anlayıp, düşünüp yapamaz".

  Asırlardır, Kur'an'ın temeli olan muhkem-kesin hükümler, hangi ayette varsa özellikle vurgulanmamış, bu tanımlamanın içi boş bırakılmış ve Müslümanlar, bu dini kurallardan uzak tutularak İslam, bütün hükümler içinde sadece 5 şarta bağlanmıştır. Halbuki Müslüman toplumların kurtuluşu, Kur'an'daki gerçek İslam ve her biri birer ibadet demek de olan, bütün bu kesin hükümleri anlamaya ve  bunlara göre yaşanmaya bağlıdır.

  Okudukça, demek "Din buymuş" dedirtecek ve asırlardır dinselleştirilmiş Kur'an dışı geleneklerin ezberini bozacak bir kitap.

  Özellikler

  Basım Tarihi : 9 2014

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 351

  Ağırlık : 385 gram

  En / Boy : 14 / 21

  Cilt Tipi : Ciltsiz

  Kağıt Tipi : 2. Hamur

  Basım Yeri : Türkiye - İstanbul

  Dil : Türkçe

  Katkıda Bulunanlar

  Editör : Ahmet Çimen

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.