%13
ISBN Kodu : 9786057928467
"4" İş günü içinde kargoda
46,00
40,02
Kampanya
 • Kitap Tanıtımı
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • Ürün Tanıtımı

  Duyu ve algının temelleri kitabının 2. baskısı duyuların fizyolojisi ve psikolojisi konularında çok erişilebilir ve ilgi çekici bir şekilde sağlam bir temel sunar. Temel ve ileri düzey kurslar için mükemmel bir seçimdir ve herkes için bir referans kaynak olarak hizmet edecek genişlik ve derinliğe sahiptir.

  -Patrick Cavanagh, Universite Paris Descartes, France, and Harvard University, USA

  Mather, “gerçek dünya”nın birçok örneğini kullanarak, hem yeni hem de klasik deneysel bulgulara kapsamlı bir genel bakış açısı sunarak duyu ve algı konusunu hayata geçirmenin mükemmel bir işini yapıyor. Konuya yeni giren öğrenciler için kitap şiddetle
  tavsiye edilir.

  -Dr Jamie Ward, University of Sussex, UK

  Bu, neyin sezildiğini ve neyin neden olduğunu açık bir şekilde tasvir eden beş duyudan oluşan eksiksiz bir kapsama sahip mükemmel bir kitaptır. Kitabın her bölümün sonunda anahtar terimleri ve mükemmel öğreticileri tanımlayan kullanışlı kutular vardır, böylece öğrenciler konuyla aktif olarak ilgilenebilirler.

  -Professor Iain D. Gilchrist, University of Bristol, UK

  George Mather yine yaptı! Algı öğrencileri bu ikinci baskı ile daha da mutlu olacaklar, özellikle şu anda son derece aktif olan iki araştırma alanında en gelişmiş bölümleri içerdiği için: çok sesli işleme ve sinestezi. Ayrıca, gerçek ve yapay dünyayı algılamada duyularımızın temel rolünü öğrenmek isteyen herkes için mükemmel bir kaynak olduğunu kanıtlayacaktır.

  -Professor Frans Verstraten, Helmholtz Institute, Utrecht University, The Netherlands

  Diğer algı ders kitaplarından farklı olarak bu kitap; yaş, cinsiyet, uzmanlık ve kültür gibi potansiyel farklılık kaynaklarını dikkate alan bireysel farklılıklar üzerine bir bütünlüğe sahiptir. Bu tam renkli 2. basım, aşağıdakileri içerecek şekilde gözden geçirildi ve güncellendi:
  Tadı işleme ve algılama, dokunma algısı, perde algısı ve alıcı alan modellemesinin gözden geçirilmiş ve genişletilmiş kapsamı, sözcük algısı, etki sonrası boyut, kalabalıklaşma, sahne algısı ve optik akış ile ilgili yeni bölümler, algıdaki dikkat çekici etkiler üzerine yeni bir öğretici ile, çok duyusal işleme ve sinestezi için ayrılmış tamamen yeni bir bölüm, sanatçılarda görsel disfonksiyon üzerine yeni bir öğretici.

  Elinizdeki bu değerli eser; anahtar terimler, bölüm özetleri ve öğrenci ve eğitmen yardımcı kaynakları gibi bir dizi faydalı ders kitabı özelliğini içermektedir. Ayrıca, her bölümde, öğrencilerin yeni veya tartışmalı gelişmeler hakkında ek bilgileri araştırarak çalışmalarını ilerletmeleri için bir fırsat sunan ’öğretici’ bölümleri de vardır. Ayrıca, orijinal kaynak materyaline 700’den fazla referans, ilgili okuyucuyu uzman literatüre yönlendirmektedir.

  Duyu ve Algının Temelleri, öğrencilere algısal deneyimlerimizin, dünyanın fiziksel özellikleri ve beynin biyolojik özellikleri ile nasıl bağlantılı olduğu ile ilgili ayrıntılı bir analiz sağlar. Psikoloji, fizyoloji ve nöroloji alanında çalışanlar için paha biçilemez bir kaynak olacak ve okuyucunun dünya algımızı temel alan karmaşık süreçlere dair güncel bir kavrayış elde etmesini sağlayacaktır.

  Özellikler

  Orijinal Başlık : Foundations of Sensation and Perception

  Basım Tarihi : 12 2018

  Baskı Sayısı : 2

  Sayfa Sayısı : 448

  Ağırlık : 448 gram

  En / Boy : 17 / 24

  Cilt Tipi : Ciltsiz

  Kağıt Tipi : 1. Hamur

  Basım Yeri : Türkiye - Ankara

  Dil : Türkçe

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen : Ali Osman Özbey

  Çevirmen : Didem Güneri

  Çevirmen : Ekrem Said Kankılıç

  Çevirmen : Emre Yılmaz

  Çevirmen : Fahri Bayıroğlu

  Çevirmen : Fatih Sefil

  Çevirmen : Mehmet Akif Ovalı

  Çevirmen : Oğuz Oğuzhan

  Çevirmen : Okan Arıhan

  Çevirmen : Ramazan Yüksel

  Çevirmen : Recep Dokuyucu

  Çevirmen : Tayfun Göktaş

  Çevirmen : Yusuf Yıldırım

  Editör : Recep Dokuyucu

  Editör : Sinan Canan

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.