%15
Baskısı Yok
ISBN Kodu : 9786051467740
180,00
153,00
Baskısı Yok Stok Alarmı
Planlanan Teslimat
:
18.06.2021
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • Ürün Tanıtımı

  Kitabın bu baskısında nitelik ve içerik zenginleştirildiği halde cilt sayısı teke düşürülmüştür. Şöyle ki;

  Birinci baskıda kitabın hacmini arttıran Yargıtay kararlarında farklı bir usul  izlenmiş olup Yargıtay kararlarına (özellikle Ceza Genel Kurulu kararlarına) ham haliyle kitapte yer verilmemiştir. Bunun yerine, karar sayısı çok daha fazla artırılarak kararların birer cümlesi özetlenmek suretiyle kitaba konulmuş ve böylece kitabın hacmi tek cilde indirilmiştir. Zira kararların UYAP ortamında bulunması nedeniyle kararların tüm ayrıntılarının kitaba konulmasına gerek görülmemiştir. Kararın çok kısa özeti tek cümle ile kitaba konulmakla yetinilmiş ve kitaptaki tüm kararların tam hali CD ortamına aktarılarak okuyucuların ayrıntısını görmek istedği karara ulaşması sağlanmıştır. Bu yolla kitabın niteliği artırıldığı halde hacmi düşürülmüştür. CD içerisinde yer alan kararlarda ctr+f yoluyla karar veya esas numarası sorgulanarak kitapta yer alıp ayrıntısı görülmek istenen karara ulaşabilecektir.

  Kitabın bu baskısında kanunda ve Yargıtay kararlarında çözümü olmayan, ancak ceza hakimlerinin önüne gelip takıldıkları hususlar üzerinde de durulmuş ve uygulamada ne şekilde hareket edildiğine değinilmiştir. Nelerin sorun oluşturduğuna, uygulamada hangi hususlarda sorun yaşandığına değinilerek çözüm bulunmaya çalışılmıştır. Bu sayede meslektaşlarımızın karşılaşacakları sorunlarda uygulamanın ne olduğu hususunda yardımcı olmak ve en azından bir fikir vermek amaçlanmıştır. Örneğin hükmün açıklanmasının geri bırakılması ile ilgili karar verildikten sonraki süreçte yaşanan gelişmelerle ilgili çok kere sorunlar yaşanmış ve meslektaşlarımız ne şekilde hareket edileceği  noktasında tereddütler yaşamıştır. Bu baskıda bu sorunlara azami derecede değinilerek sorunlar minimize edilmeye çalışılmıştır. 

  28/ 06/ 2014 tarihinde yürürlüğe giren 6545 sayılı Kanunla yapılan değişiklikler dahil tüm yargı paketleri kitaba işlenmiştir.

  Yargıtay Ceza Genel Kurulunun 2012- 2013 ve 2014 yılına ait kararlarının tümü gözden geçirilerek önemli olanlar konularına göre tasnif edilip özetleri tablo halinde sunulmuştur. Ayrıntıları ise CD içerisine konulmuşutr.

  Özellikler

  Basım Tarihi : 2 2016

  Baskı Sayısı : 3

  Sayfa Sayısı : 1734

  Ağırlık : 2619 gram

  En / Boy : 17 / 24

  Cilt Tipi : Ciltli

  Kağıt Tipi : 1. Hamur

  Dil : Türkçe

  Katkıda Bulunanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.