%30
ISBN Kodu : 9786059093217
"4" İş günü içinde kargoda
30,00
21,00
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • Ürün Tanıtımı

  Çanakkale Savaşı’nın 100. yıldönümünde yayınlanan bu kitap, Çanakkale Savaşı’nın bilinmeyen bir yanını aydınlatıyor. Almanları Osmanlı Ordusunda yönetici olduğu bilinir, ancak savaşçı asker olarak Çanakkale Savaşı’nda yer aldığı ise pek bilinmez. Kitap, o dönem komutanlık yapan Alman subayının doğrudan anılarını içeriyor. Buna Çanakkale Savaşı’nın canlı tarihi de denebilir. Elinizdeki kitap, 1. Baskısı kısa sürede tükenen kitabın 2. Baskısıdır.

  Alman Prusya ekolüne mensup Alman Bnb. Hans Kannengiesser 1914 yılında Alman Yardım Kurulu’na tayin edildi. Türkiye'ye gelen Alman subayları, Türk Ordusu’nda bir üst rütbeye terfi edildiklerinden Kannengiesser’in rütbesi de yarbay oldu. Harbiye Nezareti’nde Osmanlı Ordusu'nun seferberlik hazırlıkları ile meşgulken Birinci Dünya Savaşı çıktı. Alman Ordusu’nda görev beklerken, Kayzer II. Wilhelm'in emri üzerine Türkiye'de kaldı. Müttefiklerin 1915 yılından itibaren Çanakkale Boğazı ve Gelibolu kara taaruzları sonrası 1. Ordu Komutanı Liman von Sanders'ten aktif görev istedi. Liman Paşa onu Albay rütbesi ile 5. Tümen komutanlığına tayin etti. Ancak Mustafa Kemal, Conk Bayırında 19. Tümeni ile birlikte 5. Tümeni çoktan emri altına aldığından ve birlikler tamamen birbiri içine girdiğinden kendi tümenine komuta edemedi. Başka bir görevle 9. Tümen’e atandı ve bu tümene önce danışman, sonra da komutan oldu.

  Hans Kannengiesser bu eseri yazmaya, 1925 yılında Alman Yardım Kurulu’nda görev yapanlar için düzenlenen bir anma toplantısında silah arkadaşlarıyla karşılaştığı gün karar verdi. İngilizce’ye de çevrilen bu eseri 1927 yılında yayınlandı.

  Özellikler

  Basım Tarihi : 3 2015

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 424

  Ağırlık : 168 gram

  En / Boy : 13.5 / 19.5

  Cilt Tipi : Ciltsiz

  Kağıt Tipi : 2. Hamur

  Basım Yeri : Türkiye - İstanbul

  Dil : Türkçe

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen : Ege Çınar Arcan

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.